Reklamsız Sözcü

Yeni bakanlardan ilk kareler…

Muammer Güler güvercin uçurdu, Müezzinoğlu davulla-zurnayla uğurlandı.

android-time 11:32 25 Ocak 2013
Yeni bakanlardan ilk kareler…
Muammer Güler güvercin uçurdu, Müezzinoğlu davulla-zurnayla uğurlandı.

Bakan olması memleketi ve seçim bölgesi Mardin’de büyük sevinçle karşılanan Muammer Güler, “Güneydoğu’da barış güvercinleri uçurtacağız” dedi.

“Taklacı” gafıyla ünlü eski bakan Şahin’in ardından, yeni bakan Güler’in takla atmasıyla meşhur “Mardin Paçalı” uçurması  dikkat çekti.

Mardin Milletvekili Muammer Güler’in kabine değişikliğinde İçişleri Bakanı olması seçim bölgesi Mardin’de büyük bir sevinçle karşılandı. Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, kentin değişik yerlerine Muammer Güler’i tebrik afişleri astırdı. Bu afişlerde, ‘İçişleri Bakanlığı onuru Milletvekilimiz Muammer Güler ve şehrimize hayırlı olsun’ denildi.

GÜLER’İN BAKAN OLMASI MARDİN’DE KUTLANDI VİDEO

Güler “Güneydoğuda barış güvercinleri uçurtacağız. Herkesin mutlu, güvenli ve refah içinde olması için çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam edeceğiz” dedi.

BAKANLIKTAN ALINDIĞINI BÖYLE ÖĞRENDİ

VATANDAŞA BÖYLE TAKLA ATTIRMIŞTI – VİDEO

HALEF VE SELEF EL ELE

Kabine değişikliğinin ardından Sağlık Bakanlığı görevine getirilen AKP Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, Budapeşte’den gelen eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ı Atatürk Havalimanı’nda karşıladı.

Türk Hava Yolları’na ait bir uçakla Budapeşte’den İstanbul’a gelen eski sağlık Bakanı Recep Akdağ ve yeni Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Atatürk Havalimanı VIP Salonu’nda kendilerini bekleyen gazetecilerin karşısına el ele geldiler.

Kendisini karşılamaya gelen yeni Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu “Ne zahmet ettin” diyen Akdağ gazetecilere yaptığı açıklamada, ” Yarın sayın bakanımla devir teslim yapacağız. Orada inşallah açıklamalar yaparız. Bugün bir incelik göstererek Edirne’den buraya kadar geldi. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Ama şükürler olsun Allah bize 10 sene boyunca Sağlık Bakanlığı noktasında hizmet etme fırsatı verdi. İnşallah partimizle beraber, Başbakanımızla birlikte hizmete devam edeceğiz” dedi.

YENİ SAĞLIK BAKANI SORULARI YANITLADI

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan yeni Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise şunları söyledi: “Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun diliyorum. Bu bir nöbet değişimidir. Sayın Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız uygun görmüştür. Bize de bir sorumluluk düştü. İnşallah hakkını ve hesabını verebileceğim bir dönem olur.” Gazetecilerin “Sizin için sürpriz oldu mu?” sorusuna ise Müzzinoğlu, “Benim için sürpriz oldu. Edirne’de teşkilat programlarına katılmıştım. Oradaki toplantıda haberim oldu. Görev ne düşüyorsa onu yapmaya çalışıyorum. Bu anlamda üzerimize düşenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Ülkemize, milletimize ve sağlık camiasına hayırlı olsun” dedi.

Çiçeği burnunda Sağlık Bakanı, kabine değişikliği haberinin ardından, memleketi Edirne’den davullu zurnalı törenle uğurlanmıştı.

Bakanlık personeline sosyal paylaşım sitesindeki hesabından veda eden Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ise katıldığı bir fuarda objektiflere böyle yansımıştı.

 

Son güncelleme: android-time 13:3725.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more