Reklamsız Sözcü

Yeni yılın ilk bebekleri

Türkiye'nin birçok yerinde, yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya gelen bebekler, ailelerini sevince boğdu.

android-time 01:36 1 Ocak 2013
Yeni yılın ilk bebekleri
Türkiye'nin birçok yerinde, yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya gelen bebekler, ailelerini sevince boğdu.

İSTANBUL
2013 senesinin İstanbul’da doğan ilk bebeği Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 00.05’te dünyaya geldi. Minik bebeği babasıyla birlikte doğumhanenin koridorunda bekleyen İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Furkan ismi verilen bebeğe Cumhuriyet altını taktı.

İŞTE 2013’ÜN İLK BEBEKLERİ – VİDEO

KONYA
Konya’da, Kurnaz çiftinin, 2013 yılının ilk dakikalarında adını ”Alperen” koydukları erkek çocukları dünyaya geldi.

MERSİN
Kamu Hastaneleri Birliği Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde saat 00.03’te iki erkek çocuk dünyaya geldi. Çocuklardan birinin adı Muhammet Efe oldu.

KAYSERİ
Kayseri’de yeni yılın ilk bebeği, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dünyaya geldi.
Songül Halatlı (24), saat 00.02’de sezaryenle 3 kilo 300 gram ağırlığında ve 50 santimetre boyunda erkek bebek dünyaya getirdi. Bebeğe, ”Kayra Berk” ismi verildi.

ADIYAMAN
Adıyaman’da, yeni yılın ilk bebeği Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doğdu.
Türkan Bulut, normal doğumla 00.02’de normal doğumla ilk bebeğini dünyaya getirdi. Bebeğe ”Abdurrahman” adı verildi.

KAHRAMANMARAŞ
Kahramanmaraş’ta, Gülten Aras, Kadın Hastalıkları ve Çocuk Hastanesinde saat 00.02’de sezeryanla 3 kilo 400 gram ağırlığında ikinci bebeğini dünyaya getirdi. Bebeğe Necati ismi verildi. Afşin Devlet Hastanesinde ise Davut Kebabçı’nın eşi Ayşe Kebabçı, saat 00.10’da normal doğumla 2 kilo 75 gram ağırlığında bebek dünyaya getirdi. Aile bebeğe ”Yemliha” adını verdi.

AFYONKARAHİSAR
Afyonkarahisar’da, yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya gelen bebeğe Hacer adı verildi.

ŞIRNAK
Şırnak’ın Cizre ilçesinde, Cizre Devlet Hastanesi doğum servisinde, Hacı ve Nergiz Binzet (31), çiftinin 3 kilo 200 gram ağırlığındaki kız bebekleri yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya gelerek ailelerine sevinç yaşattı.

İŞTE 2013’ÜN İLK BEBEKLERİ – VİDEO

KARS
Kars Valisi Eyüp Tepe ve Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, yeni yılın ilk saatlerinde dünyaya gelen 7 bebeğe altın taktı.

ESKİŞEHİR
Eskişehir’de, yılın ilk bebeği Eskişehir Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde dünyaya geldi. Dinç çiftinin dünyaya gelen erkek bebeği yılın ilk dakikalarında 4 kilo 30 gram olarak doğdu.

KIRŞEHİR
Kırşehir’de, yeni yılın ilk bebeği Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dünyaya geldi. Mustafa ve Leyla Yıldırım çiftinin 2. çocuğu olarak doğan bebeğe ”Rüstem” ismi verildi.

BURSA
Bursa Zübeyde Hanım Doğumevinde saat 00.01’de dünyaya gelen Ahmet ve Havva Çam çiftinin bebekleri ”Eymen” ile Azad ve Şenay çiftinin bebekleri ”Mekselina”, Bursa’da yeni yılda dünyaya gelen ilk bebekleri oldu.

ŞANLIURFA
Şanlıurfa’da 2013’ün ilk bebeği, Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’nde yılın ilk dakikalarında dünyaya geldi. Mustafa ve Yıldız Demirtekin çiftinin 3 kilo 100 gram olarak dünyaya gelen bebeğine ”Berat” adı verildi.

ELAZIĞ
Elazığ’da, Salih (27) ve Nilüfer Koç (20) çiftinin yeni yılın ilk dakikalarında bir erkek bebekleri dünyaya geldi. Bebeğe Hasan Eymen adı verildi.

ÇORUM
Yeni yıla Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde giren Vali Başköy ve beraberindekiler, doğum servisini ziyaret ederek, Mahmut-Neşe Öztemiz çiftinin saat 00.05’te dünyaya gelen üçüncü bebeğine altın taktı. Bebeğe,  Ayşe Reyhan adı verildi.

AYDIN
2013 yılının ilk bebeği Nurhan oldu. Daha önce bir erkek bebek sahibi olan Zuhal-Yusuf Filizli çifti saatler 00.03’ü gösterdiğinde kız çocuklarını kucaklarına aldı. Babaannesinin ismi olan Nurhan adı verilen yeni yılın ilk bebeği normal doğum olarak gerçekleşti.

İŞTE 2013’ÜN İLK BEBEKLERİ – VİDEO

DENİZLİ
Denizli’de yeni yılın ilk bebeğini kucağına alan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, altın taktı. Elif Ece isimli bebeği seven, anne ve babasını kutlayan Şahin, “Yeni yılın ilk bebeği ülkemize hayırlar getirsin” dedi.

VAN
Van’da yeni yılın ilk bebeği Muhammet Yusuf Özpolat oldu. Hasan Özpolat ve eşi Nuran Özpolat saat 00.01’de bir erkek bebek sahibi oldu. Bebeğin adı Muhammet Yusuf oldu.

SAMSUN
Samsun’da 2013 yılının ilk bebeği kız oldu. 29 yaşındaki Pembe Kılavuz ile 30 yaşındaki Hasan Kılavuz çiftinin bebeği saat 00.02 dünyaya geldi.

TRABZON
Trabzon Kaşüstü Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde saat 00.10’da 31 yaşındaki Zehra-Murat Durmuşoğlu çiftinin ilk çocuğu olarak dünyaya gelen 3 kilo 100 gram ağırlığında 45 santimetre boyundaki kız bebeğe Aybüke adı verildi.

Son güncelleme: android-time 15:3801.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more