Reklamsız Sözcü

‘300 CHP’li AKP’li görünüyor’

Bir sahte üyelik iddiası da Kahramanmaraş'tan.

android-time 10:54 4 Ocak 2013
‘300 CHP’li AKP’li görünüyor’
Bir sahte üyelik iddiası da Kahramanmaraş'tan.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat Kahramanmaraş'ta 300 CHP'linin AKP üyesi olarak göründüğünü belirterek, konuyu bir soru önergesiyle Meclis'e taşıdı.

Durdu Özbolat farklı partilere üye binlerce seçmenin, bilgisi ve onayı dışında bizzat Adalet ve Kalkınma Partisi yöneticileri tarafından sahte belge düzenlenerek AKP'ye üye yapıldıklarını, yurt genelinde yürütülmüş olan bu kanunsuz girişimin ortaya çıkarıldığını iddia etti.

Kahramanmaraş il merkezinde ve ilçelerinde de, benzer hukuk dışı yöntemlerle üyelik işlemi yapıldığını tespit ettiğini kaydeden Özbolat, “ İncelemelerimize göre, fiilen Cumhuriyet Halk Partisi yöneticilerinden ve üyelerinden oluşan 300'den fazla vatandaşımız AKP üyesi olarak gösterilmektedir” dedi.

Özbolat, önergesinde, “İstem ve bilgisi dışında farklı partilere üye yapılan vatandaşlarımızın sayısı belirlenmiş midir? Sahte belgeler yoluyla Adalet ve Kalkınma Partisi'ne üye olarak gösterilen vatandaşlarımızın toplam sayısı nedir?” sorusunu yöneltti. Bu kanunsuz girişime başvuranlar hakkında yasal işlem başlatılıp başlatılmadığını soran Özbolat, “emel Anayasal hakları ve kişilik hakları ihlal edilerek, bilgisi ve isteği dışında farklı bir partiye üye yapılan vatandaşlarımızıntazminat talep hakkı var mıdır? Bu yönde bir yasal düzenleme yapılması düşünülmekte midir?” dedi.

Son güncelleme: android-time 22:2804.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more