Reklamsız Sözcü

3’üncü cinayetini de itiraf etti!

2 kişinin katil zanlısı teslim oldu, 1 kişiyi daha öldürdüğünü itiraf etti.

android-time 12:19 22 Ocak 2013
3’üncü cinayetini de itiraf etti!
2 kişinin katil zanlısı teslim oldu, 1 kişiyi daha öldürdüğünü itiraf etti.

İnegöl ilçesine bağlı Kurşunlu beldesinde, geçtiğimiz 10 Ocak gecesi bir restoranda iki grup arasında fotoğraf çekme meselesi nedeniyle çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Yaşanan arbedede iddiaya göre Fatih Tetik, yanında bulunan bıçakla bir fabrikada işçi olarak çalışan ve doğum gününü kutlayan 3 çocuk babası Hasan Zengin ile ; kayınbiraderi İbrahim Uzan’ı öldürdü, 2 kişiyi de yaraladı. Cinayet sonrası Tetik kaçarken, gözaltına alınan üç arkadaşı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

SORUŞTURMADA BİR CİNAYET DAHA ORTAYA ÇIKTI

Başlatılan soruşturma kapsamında Fatih Tetik’in tüm arkadaşlarının ifadesini alındı. İfadeler sırasında Tetik’in, 28 Ekim 2012’de evinden düğüne gitmek için çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan İrfan Mentiş’i de öldürdüğü ortaya çıktı.

Dün sabah jandarmaya giderek teslim olan Fatih Tetik, geç saatlere kadar devam eden sorgusunda, kayıp İrfan Mentiş’i öldürüp, İnegöl’e bağlı Ortaköy köyü üzerinde Hasan Dede tepesi olarak adlandırılan mevkide ormanlık alana gömdüğünü söyledi.

ORMANDA KAZI

Bunun üzerine jandarma ve İnegöl polisi, Cumhuriyet Savcısı ile birlikte söz konusu alanda kazı çalışması başlattı. Fatih Tetik’te geniş güvenlik önlemleri altında olay yerine gelerek İrfan Mentiş’i gömdükleri yeri gösterdi. Savcı gözetiminde başlatılan kazıda, İrfan Mentiş’e ait olduğu öğrenilen kemik parçaları ve giysilere ulaşıldı.

ARKADAŞLARINI TEHDİT İLE SUSTURMUŞ

İrfan Mentiş’in kaybolduğu gün, gittikleri ;düğünün ardından Fatih Tetik’in de aralarında bulunduğu bir grupla Cerrah beldesi üzerindeki Şahin Tepesi’ne alkol almaya çıktıkları, Tetik’in daha önceden aralarındaki husumet nedeniyle Mentiş’i tüfekle öldürdüğü ortaya çıktı. Tetik’in diğer arkadaşlarını da, “Bu olay burada kalacak, kimse bir şey söylemeyecek” diyerek tehdit ettiği belirlendi.

CİNAYET İŞLEYEN ARKADAŞINA DA YARDIMCI OLMUŞ

Fatih Tetik’in, İnegöl’de 2011 yılının mayıs ayında meydana gelen olayda, Ali Karakaşlı’nın, cezaevinde tanışıp daha sonra kendisinden haraç istediği için öldürdüğü Ali Kemal Güneş cinayetinde “Suç delillerini gizlemek” ve “6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefet” suçundan 4 yıl hapis cezasına çarptırılıp, daha sonra da tahliye edildiği öğrenildi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more