Reklamsız Sözcü

ADD’yi yaktılar

Atatürkçü Düşünce Derneği kimliği belirsiz kişiler tarafından molotof kokteyli atılarak kundaklandı.

android-time 11:32 24 Ocak 2013
ADD’yi yaktılar
Atatürkçü Düşünce Derneği kimliği belirsiz kişiler tarafından molotof kokteyli atılarak kundaklandı.

Avusturya'nın başkenti Viyana'da Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından molotof kokteyli atılarak kundaklandı.

Çarşamba günü meydana gelen saldırı sonrası ADD lokalinde büyük maddi hasar meydana geldi.

SABAHA KARŞI MOLOTOF KOKTEYLİ İLE SALDIRDILAR

Viyana'nın Onuncu bölgesindeki derneğin Genel Sekreteri Aslan Doğan Çarşamba günü sabaha karşı saat 04.15'te polis tarafından telefonla arandığını belirterek, “Hemen lokale geldim. Çok sayıda itfaiye görevlileri ve polis sevkedilmişti. Yangın söndürüldü. Bilirkişi rapor tuttu. Kütüphanemizde 4.500 adet kitap vardı. Bu kitapların tamamı yangından zarar görmüş. Derneğimiz tamamen kullanılmaz halde. Fakat biz bu tür saldırılardan yılmayacağız ve çalışmalarımıza devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Dernek lokalinin caddeye bakan penceresinden atılan molotof kokteyli ilk olarak içerideki Anıtkabir Müdürlüğü'nden hediye edilen özel hazırlanmış Atatürk posterini tutuşturdu. Çıkan yangından oluşan isler tüm lokali sardı.

HER ETKİNLİK İÇİN BİR SALDIRI

Genel Sekreter Aslan Doğan 2009 Yılında “Teröre Hayır” yürüyüşü yaptıklarını ve bu yürüyüşün hemen ardından yine lokalin kundaklandığını hatırlatarak “Bu Pazar günü” Cumhuriyet Şehitlerini Anma Günü” düzenledik. Her etkinliğimizin öncesi veya sonrasında saldırıya maruz kalıyoruz. Bu etkinliğimizin hemen öncesinde böyle bir eylemin yapılması manidardır” dedi.

DERNEK YÖNETİMİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Can kaybının olmadığı ve şimdiye kadar kimsenin üstlenmediği kundaklama olayından sonra dernek yönetimi bir bildiri yayınladı. Bildiri şöyle:

“Değerli üyeler, değerli dernek yöneticileri, değerli basın mensupları, sevgili Atatürkçüler, Bu sabah saat 3:30 sıralarında kimliği belirsiz kişi (veya kişilerce) dernek lokalimiz Atatürk Kültür Merkezine bir saldırı düzenlenmiştir. Dernek lokalimizin camlarını kıran saldırgan(lar) içeriye attıkları yanıcı maddelerle bir kundaklama olayı gerçekleştirmişlerdir.

Çıkarılan yangın kısa sürede fark edilip itfaiyenin süratli müdahalesi sonucu alevler binayı tamamen etkisi altına almadan söndürülmüştür. Bu saldırıda yaralanma veya can kaybı olmamıştır, ancak dernek loaklimizde ciddi maddi hasar ortaya çıkmıştır. Sevgili Atatürkçüler, güzel yurdumuzdaki gibi burada da halkımız bölünmeye, birbirine düşman edilmeye çalışılıyor. Biz de ADD olarak yıllardır diyoruz ki, “Bu, emperyalistlerin ülkemiz ve bölgemiz üzerindeki çok eski bir projesidir. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz! Kardeşliğimize dokundurtmayız! Size milletimizi böldürmeyiz! Size ülkemizi parçalatmayız!”

 

Son güncelleme: android-time 14:2224.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more