Reklamsız Sözcü

Askeri Tugay karantinaya alındı

Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı'na yemin törenine giden ailelere karantina şoku...

android-time 15:05 11 Ocak 2013
Askeri Tugay karantinaya alındı
Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı'na yemin törenine giden ailelere karantina şoku...

Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı’ndaki askerlerin karantinaya alındığı iddia edildi. Bugün Kütahya’da vatani görevini yapan çocuklarının, eşlerinin, kardeşlerinin yemin törenine giden aileler şok bir iddiayla karşılaştı. Soğuk havada yemin töreninin düzenlenmesini saatlerdir bekleyen ailelere hiçbir bilgi verilmezken, ortaya atılan iddia aileleri yıktı. Alınan habere göre, bir askerin kızamık hastalığına yakalanması nedeniyle yaklaşık 6 bin askerin karantinaya alındığı ve 15 gün görüştürülemeyeceği belirtildi.

Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı’nda bulunan kaynaklardan alınan bilgiye göre ise saat 13:30’da düzenlenmesi beklenen yemin töreni hala başlamadı. Tugay komutanının da Afyon’da olduğu belirtildi. Asker yakınlarının tedirgin bekleyişi ise sürüyor. Bazı asker yakınları ise olayı Twitter’da paylaştı.

SAĞLIK BAKANLIĞI: ASKERLERİMİZİN GENEL DURUMU İYİ

Sağlık Bakanlığı, Kütahya Hava Er Tugayı’nda görülen kızamık hastalığı ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

“Bugün bazı internet sitelerinde Kütahya Hava Er Tugayında görülen kızamık hastalığı nedeniyle karantina altına alındığı haberleri yer almıştır. Konu ile ilgili açıklamamız aşağıda sunulmuştur. Kütahya’daki askeri bir birlikte bulunan iki kişide kızamık hastalığı belirtileri ortaya çıkmış ve alınan numuneler Ulusal Referans Laboratuvarımızda incelenerek vakaların kızamık hastası oldukları 11 Ocak 2013 tarihinde teyit edilmiştir. Hastalığın yayılımını engellemek amacıyla birlikteki personel kızamık aşısıyla aşılanmaya başlanmıştır. Halen hastalığın kuluçka döneminde olduğu, hastalık belirtilerinin ortaya çıkmamış kişilerin olabileceği düşünülerek tedbir amaçlı birlik gözetim altına alınmıştır. İki hafta süresince bu gözlemin devam etmesi kararlaştırılmıştır. Askerlerimizin genel durumu iyi olup, endişe verici herhangi bir husus söz konusu değildir.”

Son güncelleme: android-time 17:0711.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more