Reklamsız Sözcü

Asuman Krause’ye şok ceza

Fear Factor yarışmasına şikayet geldi. RTÜK Asuman'ı affetmedi... İşte o ceza

android-time 10:51 22 Ocak 2013
Asuman Krause’ye şok ceza
Fear Factor yarışmasına şikayet geldi. RTÜK Asuman'ı affetmedi... İşte o ceza

İzleyici, yılan, akrep ve örümcekli yarışmadan korkup, şikayet etti. RTÜK de, Asuman Karause'nin sunduğu Fear Factor'e, 207 bin lira ceza verdi.

FOX TV ekranında yayınlanan ‘'Fear Factor'' adlı yarışma programı için, vatandaşlardan ‘'Korkuyoruz'' şikayetleri geldi. Sunuculuğunu Asuman Krause'nin yaptığı yarışma nedeniyle, FOX TV'ye 207 bin lira para cezası verildi.

FEAR FAKTOR’DEN KORKU DOLU ANLAR VİDEO

Şikayetler üzerine değerlendirilen programda sunucu Asuman Krause’nin “Korkuların gerçeğe dönüştüğü bir dünyaya hoş geldiniz, izlerken bile ürkeceksiniz'' anonsu yaptığı belirtildi. 8 Kasın 2012 gecesi yayınlanan bölümde, yarışmacıların, yılanların bulunduğu su dolu bir tankın içine atılan erikleri, başlarını suya sokarak bulması istendi. Bir başka sahnede de yarışmacıların yüzüne akrep ve örümcekler konuldu. Fonda da gerilimli ve korkutucu bir müzik ile çığlık efektlerine yer verildi.

Yarışmacıların da korktuğu belirtilen RTÜK raporunda ‘'Bu etaplarda iğrenen, korkan, ağlayan yarışmacıların yüzlerine yakın çekim yapılarak dehşet etkisinin arttırılması hedeflenmektedir'' denildi. RTÜK üyeleri de programı ‘'Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek nitelikte'' buldu ve FOX TV'ye 207 bin 684 lira para cezası verdi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more