Reklamsız Sözcü

Bakan’a özel cuma namazı

İmam cuma namazını Bakan Dinçer'e göre ayarlamak isteyince, cemaat ayaklandı.

android-time 02:30 5 Ocak 2013
Bakan’a özel cuma namazı
İmam cuma namazını Bakan Dinçer'e göre ayarlamak isteyince, cemaat ayaklandı.

Sozcu.com.tr/

Bakan Dinçer’in cuma namazını kaçıracağı cami imamına haber verilince, imam namazı erteledi.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer bugün bir dizi açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Adana’ya gitti. Adana’da Vali Hüseyin Avni Coş’u makamında ziyaret eden Dinçer, burada basın mensuplarının da sorularını yanıtladı.

“BAKAN GEÇ KALIYOR, NAMAZ ERTELENDİ”

Ziyaretin ardından Milli Eğitim Bakanı Dinçer, cuma namazını kılmak için Türkiye’nin en büyük camii olan Merkez Camii’ne doğru hareket etti. Ancak Dinçer’in cuma namazına geç kalacağı, cami imamına haber verildi.

CEMAAT AYAKLANDI

Adana Sabancı Merkez Cami imamı cemaate, cuma namazını kıldırmak için Milli Eğitim Bakanı’nı beklediklerini ve Bakan’ın gecikeceğini söyleyince cemaat ayaklandı.

Bakan’ın gecikeceğini ve namaz için bekleneceğini duyuran imamına cemaat karşı çıktı. Cemaatin ayaklandığını gören imam, namazı Bakan’ın geliş saatine göre ayarlayamadı.

EZAN GEÇ OKUNMUŞTU

Cuma namazına yapılan bu protokol ertelemesi, geçtiğimiz yıllarda da Başbakan Erdoğan ile gündeme gelmişti. Denizli’de, Erdoğan’ın gecikmesi üzerine ezan geç okunurken, Sinop ve Zonguldak’ta da cuma namazı için geç kalan Erdoğan’ın gelişi beklenmişti.

BAKAN DİNÇER’İN DONUP KALDIĞI ANLAR

Son güncelleme: android-time 13:4305.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more