Reklamsız Sözcü

Bakan’dan gidiyorum sinyali

Kabinedeki yenilenme söylentilerine ilişkin Sağlık Bakanı açıklama yaptı.

android-time 00:22 21 Ocak 2013
Bakan’dan gidiyorum sinyali
Kabinedeki yenilenme söylentilerine ilişkin Sağlık Bakanı açıklama yaptı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Palandöken’deki Xanadu Snow White Hotel’deki basın toplantısında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bakan, kabine değişlik listelerinde adının yer aldığına ilişkin iddialara önem vermediğini, son dakikaya kadar teslim edilen bayrağı taşıyacağını vurguladı.

“BİR İNSAN ÖLENE KADAR DA SAĞLIK BAKANI KALMAZ

 Bakan Akdağ: “Sen kabineden alındın’ dendiğinde görevi teslim edeceğim arkadaşa bilgi vermek için çalışacağım. Bir insan, ölene kadar da sağlık bakanı kalmaz. AK Partinin 10 senedir aktif bir çalışanıyım. Partime de çok önem veriyorum. Partinin bu ülke için çok şeyler yaptığını ve yapacağına inanıyorum. Böyle bir görev değişikliği olacağı zaman partimde nasıl bir görev verilecek ona bakmam lazım. Bu aktif bir görev olursa onunla devam ederiz. Değilse kendimize başka bir yol çizeriz. Bunların uzun süre planlaması doğrusu hiç yapmadım. Siyaset bitse gider ailemizle, çoluk- çocuğumuzla ticaret yaparız. Yapacak çok iş var yani. Gazetecilik yapamam, öyle bir kabiliyetim yok. Belediye başkanlığını ben kendi müktesebatıma çok yakın bir iş olarak görmüyorum. Yani 53 yaşından sonra bir işi yeni baştan öğrenmem lazım. Öğrenilemez mi, öğrenilir. Ama insan öğrendiği işi yapmak ister, bu yaşlardan sonra” dedi.

Öte yandan Bakan Akdağ yeni kurulması planlanan Sağlık TV ile ilgili de  “Ya biz kendimiz yapacağız ya da başka bir kanala gideceğiz. TRT’de en sonunda ‘Tüh ben yapmadım bunu kaçırdım’ diyecek. Çünkü sağlık vatandaşın en çok ilgi gösterdiği alanlardan biri. TÜİK’in anketlerinde yıllık yaşam memnuniyeti ya da sosyal durum anketlerinde vatandaşın en çok ilgilendiği iki konu var. Bunlardan biri din Türkiye’de ikincisi de sağlık. Çok enterasan; din konusuyla herkesin çok yakından alakadar olmasını anlarım. Ama sağlık da böyle çıkıyor. Dolayısıyla ben TRT’nin yerinde olsam bu fırsatı kaçırmam.” diye konuştu.

Son güncelleme: android-time 11:0221.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more