Reklamsız Sözcü

Birand’tan kötü haber

Ünlü gazeteci ve televizyoncu Mehmet Ali Birand'ın tedavi gördüğü hastaneden kötü haber geldi.

android-time 10:28 17 Ocak 2013
Birand’tan kötü haber
Ünlü gazeteci ve televizyoncu Mehmet Ali Birand'ın tedavi gördüğü hastaneden kötü haber geldi.

Ünlü gazeteci ve televizyoncu Mehmet Ali Birand’ın tedavi gördüğü hastanede yoğun bakımda yaşam destek ünitesine bağlandığı belirtildi. Birand’ın kalbinde konsiltasyon gerçekleştiği kaydedildi.

Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand’ın, dün safra kesesindeki stent değişimi için ameliyat geçirmişti.

OĞLUNDAN AÇIKLAMA
Mehmet Ali Birand’ın oğlu Umur Birand babasının twitter hesabından şu mesajı yayımladı. 

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nden yapılan açıklamada, “Mehmet Ali Birand hastanemizde yatmakta olup, yoğun bakımda tedavisine devam edilmektedir.” denildi.

SÜLEYMAN SARILAR’DAN AÇIKLAMA

Kanal D Haber Koordinatörü Süleyman Sarılar şu açıklamayı yaptı: “Tedavisi yoğun bakımda devam ediyor. Beyin ölümü söz konusu değil ama durumu kritik. Makinelere bağlı olarak yaşamını sürdürüyor. Ailesi, herkesin duasına ihtiyacı olduğunuı ifade etti. Enfeksiyon stent nedeniyle oluşabilen bir şey. Stent takılma sırasında yaşanan durum nedeniyle enfeksiyon sözleri çıkarıldı. O ameliyat ve değişimden sonra gidip bülten sundu. Sabah biz de aynı haberleri okuduk, bilgi kirliliği konusunda bir bilgimiz yok. Bizim böyle bir açıklamamız yok. İnşallah en kısa sürede aramıza dönecek”

ARINÇ’TAN AÇIKLAMA

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç hastane önünde yaptığı açıklamada, Mehmet Ali Birand’ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu belirterek şunları söyledi: “Çok değerli bir insan. Doktorları ve oğlundan aldığım bilgilere göre şu anda durumu ciddiyetini koruyor ancak ortaya atılan iddialar kadar kötü bir durum yok. Çıkan haberler gerçeği yansıtmıyor. Tedavisi devam ediyor. Kendisi bizim için de çok değerli bir insan. Burada tedavisi yapıldıktan sonra haberleri sunmak için televizyona koşan bir insandı. Oğlunun herkese selamı var.”

Son güncelleme: android-time 16:3017.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more