Reklamsız Sözcü

Böylesi ilk kez görüldü!

Soyguncular hapse girmemek bakın nasıl bir yola başvurdular

android-time 18:44 2 Ocak 2013
Böylesi ilk kez görüldü!
Soyguncular hapse girmemek bakın nasıl bir yola başvurdular

Ankara’nın Kazan İlçesi’nde, bir süre önce Ahmet Özçubuk’a ait kuyumcudan 22 bin lira değerinde altın çaldıkları ileri sürülen 3 şüpheli, Düzce’de bir kuyumcudan hırsızlık yaparken yakalandı. Şüpheliler Düzce’de tutuklanarak cezaevine gönderilirken, yakınlarının da davacı olmaması karşılığında Kazan’daki kuyumcu Ahmet Özçubuk’un zararını karşıladığı ortaya çıktı.

SOYDUKLARI KUYUMCUNUN ZARARINI KARŞILADILAR

Kazan’da Ahmet Özçubuk’a ait kuyumcuyu soldukları iddia edilen 21 yaşındaki Haydar Ö., 11 yaşındaki Gülcan K. ile 33 yaşındaki Murat K., polis tarafından güvenlik kamerasından tespit edildi. Kullandıkları otomobilin Düzce’de olduğunun belirlenmesinin ardından şüpheliler bu kentte bir kuyumcudan hırsızlık yaparken suçüstü yakalandı. 3 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YAKINLARI KUYUMCU İLE TEMASA GEÇTİ

Tutuklanan 3 sanığın yakınları, iddiaya göre kuyumcu Ahmet Özçubuk’a gelerek zararının karşılanması karşılığında davacı olmamasını istedi. Ahmet Özçubuk, 22 bin liralık altın bedelini alarak şikayetinden vazgeçti. Özçubuk, “Çalınan altınların geri dönmesinden umudum yoktu. Ancak emniyet personelinin titiz çalışması sonucu altınlarımın parasını geri alabildim” dedi.

SERBEST KALMAYI HEDEFLİYORLAR

Sanık yakınlarının Düzce’deki kuyumcu ile de irtibata geçtiği ve onu da zararını karşılayarak şikayetinden vazgeçmesini sağlamayı hedefledikleri ileri sürüldü.

Hukukçular, sanıkların etkin pişmanlıktan yararlandırılmaları halinde alacakları en az 6 yıl hapis cezasının 1 yıla indirilip hükmün açıklanmasının geri bırakılabileceğine dikkati çekti.

Son güncelleme: android-time 18:4902.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more