Reklamsız Sözcü

Camiye saldırıya protestolar

İncirlik Üssü'ndeki mescide yönelik saldırı bir çok yerde protesto ediliyor

android-time 16:18 11 Ocak 2013
Camiye saldırıya protestolar
İncirlik Üssü'ndeki mescide yönelik saldırı bir çok yerde protesto ediliyor

İP yöneticileri ve üyelerinin merkez Yüreğir İlçesi D-400 karayolu üzerindeki ABD Adana Konsolosluğu önünde protesto eylemi yapacağını haber alan polisler, geniş güvenlik önlemi aldı.

Yaklaşık 400 polis, kontrol noktaları oluşturup, konsolosluk binasının çevresini demir bariyerlerle kapattı. Minibüslerden inen yaklaşık 40 kişi, “İncirlik’i daha fazla kirletmeyin” sloganları attı. Polisler, eylemcilerin konsolosluk binasına yaklaşmasına izin vermedi.

Grup, konsolosluk binasının yaklaşık 100 metre uzağında basın açıklaması yapıp, dağıldı.

ELAZIĞ’DA DA ABD’YE PROTESTO

ELAZIĞ’da Cuma namazı sonrası bir araya gelen Anadolu Gençlik Derneği üyeleri, yılbaşı gecesi Adana’da İncirlik Hava Üssü içindeki camiye zarar verilmesi nedeniyle ABD’yi protesto etti.

Elazığ’da Cuma namazı sonrasi PTT Meydanı’nda bir araya gelen Anadolu Gençlik Derneği üyeleri, Adana’daki İncirlik Üssü’nün içinde bulunan camiye zarar verilmesini, ‘Kahrolsun ABD’ sloganlarıyla protesto etti. Tekbirler getiren 150 kişilik grup adına basın açıklamasını okuyan derneğin Elazığ Şubesi Başkanı Recep Koca, ABD ordu yetkililerinin yapılan saygısızlığı belgelemek yerine örtbas etmeye çalışmasının çok vahim bir durum olduğunu söyledi. Koca, “Amerikalı askerlerin yaptığı küstahlığın üstü kapatılmayarak derhal hukuki işlem başlatılmalı ve Amerikalı komutan ise Müslümanlardan özür dileyerek askerleri hakkında en sert müdahalenin yapılması için soruşturmayı bizzat başlatmalıdır” dedi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more