Reklamsız Sözcü

CHP’den adalet mitingleri

CHP, “Acil demokrasi, derhal adalet” sloganıyla Adalet Mitingleri düzenleyecek.

android-time 14:24 14 Ocak 2013
CHP’den adalet mitingleri
CHP, “Acil demokrasi, derhal adalet” sloganıyla Adalet Mitingleri düzenleyecek.

CHP, “Acil demokrasi, derhal adalet” sloganıyla ilki 26 Ocak'ta Adana'da olmak üzere Adalet Mitingleri düzenleyecek. Mitinglerin, hava koşulları dikkate alınarak belirli aralıklarla Türkiye'nin tüm bölgelerinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Türkiye'de demokrasinin AKP eliyle sistemli olarak tasfiye edildiğini, adaletin siyasetin kontrolü altına alınarak katledildiği bir süreç yaşandığını ifade etti. Tezcan, “Toplu davalar, soruşturmalar sürek avına dönüşmüş durumda. Önceden kurgulanmış davalar, üretilmiş sahte delillere dayalı soruşturma ve yargılamalar, sahte gerekçelerle verilen hükümlerle adalet, siyasetin doğrudan doğruya uygulama alanı haline getirilmiştir” dedi. Milletvekillerinin, komutanların, gazetecilerin, öğrencilerin, bilim insanlarının tutuklu olduğunu, uzun tutukluluk süreleriyle mağdur edildiğini ve toplumun adalete olan inancının zedelendiğini ifade eden Tezcan, “10 yıllık AKP iktidarı hayatın içinde adaleti yok etti. AKP adaletsizliğine toplumun tüm kesimleriyle birlikte itiraz etmek zorundayız. Bu yüzden Adalet Mitinglerine başlıyoruz. Türkiye'nin her bölgesinde adalet isteyen bütün vatandaşlarımızı, bir şemsiye açtık, o şemsiyenin altına çağırıyoruz” diye konuştu.

Siyasi kimliği ne olursa olsun adalet isteyen herkesi kendileriyle birlikte hareket etmeye davet eden Tezcan, “Acil demokrasi, derhal adalet” sloganı ile düzenleyecekleri mitinglerin ilkini 26 Ocak'ta Adana'da yapacaklarını belirtti. Tezcan, hava koşullarını dikkate alarak mitingleri belirli aralıklarla Türkiye'nin tüm bölgelerinde gerçekleştirmeyi planladıklarını kaydetti. (ANKA)

Son güncelleme: android-time 14:2514.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more