Reklamsız Sözcü

CHP’li Oran’dan Erdoğan’a kınama

CHP'li Umut Oran, Erdoğan'ın kredi benzetmesine ilginç bir benzetmeyle karşılık verdi

android-time 16:06 7 Ocak 2013
CHP’li Oran’dan Erdoğan’a kınama
CHP'li Umut Oran, Erdoğan'ın kredi benzetmesine ilginç bir benzetmeyle karşılık verdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Umut Oran, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı, terör konusunda uzattıkları eli siyasi malzeme yapmakla suçlayarak, “Başbakan’ın dün yaptığı açıklamayı kınıyorum. Genel başkanımızın kendisine uzattığı eli bir krediye benzeten, herhalde eski tüccarlık refleksiyle hareket eden bir anlayış” dedi.

Aydın, Söke ve Kuşadası’nda ziyaretlerde bulunmak için Aydın’a gelen Umut Oran, CHP Aydın İl Başkanlığı’nı da ziyaret etti. CHP İl Başkanı Barkan Kalınomuz tarafından karşılanan Umut Oran’ın ziyaretine partililer de katıldı. Aydın’a gelmesindeki esas amacın pamuk sektörünün temsilcileriyle biraraya gelmek olduğunu kaydeden Oran, “Hükümetin yanlış politikası yüzünden ürettiğimiz dünyanın en pahalı pamuğunu dünyanın en düşük fiyatına satıyoruz. Pamuğu tarladaki ürün olarak görmemek lazım. Türkiye tarım ambarıyken samanı ithal eder hale geldi” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’i tarımla ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle anlamakta güçlük çektiğini belirten Oran, “Ondan daha beteri var. Bir İngiliz Mehmet var. Ne diyor İngiliz Mehmet, ‘Emekli maaşları yüksek’ diyor. Türkiye’yi bugün yöneten iktidar kifayetsiz bir muhteris konumundadır. Muktedir oldular, Türkiye’nin başı beladan kurtulmuyor. Türkiye’de terör konusunda 10 yıl önce sıfır noktasına gelinmişti. Hükümetin karnesi ortada. Türkiye’yi Bremen Mızıkacıları gibi yönetiyorlar” diye konuştu.

ERDOĞAN’A TÜCCARLIK BENZETMESİ


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı, terör konusunda uzattıkları eli siyasi malzeme yapmakla suçlayan Oran, “Başbakan’ın dün yaptığı açıklamayı kınıyorum. Genel başkanımızın kendisine uzattığı eli bir krediye benzeten, herhalde eski tüccarlık refleksiyle hareket eden bir anlayış. Bu arada Başbakan’ın yurtdışında olmasını olumlu karşılıyoruz. Kendisi ne zaman yurtdışında olsa ülke gündemi normalleşiyor” dedi.

Açıklamalarının ardından Adnan Menderes Bulvarı’ndan yürüyen Oran esnafın sorunlarını dinledi. Oran makamında ziyaret ettiği Aydın Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu’nun yaptığı çalışmaların partileri için övünç kaynağı olduğunu söyledi. Çerçioğlu, Oran’a incir sepeti hediye etti.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more