Reklamsız Sözcü

Dilmen’e ağır suçlama

Dinlemeye takılan Rıdvan Dilmen'in Sedat Şahin'in tutuklandığı dava ile ilgili olarak ifade verdiği ortaya çıktı.

android-time 01:00 5 Ocak 2013
Dilmen’e ağır suçlama
Dinlemeye takılan Rıdvan Dilmen'in Sedat Şahin'in tutuklandığı dava ile ilgili olarak ifade verdiği ortaya çıktı.

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla tutuklanan Sedat Şahin ve grubuna yönelik soruşturmada, futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen ifade verdi. Dilmen’in, Sedat Şahin hakkında adli bir soruşturma olup olmadığını öğrenmek için bazı temaslarda bulunduğu iddia ediliyor.

Eski futbolcu, futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Terör ve Organize Suçlarla Mücadele Savcılığı’nda ifade verdi. İfadenin konusu ise suç örgütü lideri Sedat Şahin oldu.

TEKNİK TAKİBE TAKILDI

Terör ve Organize Suçlarla Mücadele Savcılığı, 2012’nin Ekim ayında suç örgütüne yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında Sedat Şahin, oğlu Erkan Şahin ve kardeşleri Vedat Şahin, Mehmet Şahin’in de aralarında bulunduğu 43 şüpheliyi gözaltına aldı. Yaklaşık 1 yıl yürütülen soruşturma kapsamında şüpheliler ile ilgili teknik ve fiziki takip yapıldı. Öğrenildiğine göre bu teknik ve fiziki takiplere kamuoyunun adını duyduğu bazı isimler de takıldı. Bu isimlerden biri de futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen oldu.

RIDVAN DİLMEN’İN İFADESİ ALINDI

Edilen bilgiye göre yapılan takiplerde Rıdvan Dilmen’in 2011 Ocak ayında Tutukluluk sürelerini sınırlayan Ceza Muhakemesi Kanunu’nun (CMK) 102. Maddesi gereğince tahliye edilen’ Sedat Şahin hakkında yeni bir adli soruşturma olup olmadığını öğrenmek için bazı temaslarda bulunduğu tespit edildi. Bu tespit üzerine Rıdvan Dilmen, Terör ve Organize Suçlarla Mücadelede görevli savcı Ekrem Beyaztaş tarafından ifadeye çağrıldı. Geçtiğimiz hafta Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen Rıdvan’ın şüpheli sıfatıyla ifade verdiği öğrenildi. Soruşturma dosyasında kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmediği belirtilen Rıdvan Dilmen’in, yaklaşık 1 saat adliyede kaldığı belirtildi.

SEDAT ŞAHİN DAHİL 25 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri’nin düzenlediği suç örgütü operasyonu kapsamında gözaltına alınan Sedat Şahin, kardeşleri Vedat Şahin ve Mehmet Şahin’in de aralarında bulunduğu 43 şüpheli 13 Ekim 2012 de savcılık karşısına çıkarıldı. Sedat Şahin, oğlu Erkan Şahin ve kardeşleri Vedat Şahin, Mehmet Şahin’in de aralarında bulunduğu 43 şüpheliden 28’i tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Nöbetçi hakimlikçe yapılan sorgunun ardından Sedat Şahin, oğlu Erkan Şahin ve kardeşleri Vedat Şahin ile Mehmet Şahin’in de aralarında bulunduğu 25 şüpheli “örgüt kurmak’, örgüte üye olmak” ve “yağma” gibi suçlardan tutuklanırken, 3 kişi serbest bırakıldı.

Son güncelleme: android-time 01:2905.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more