Reklamsız Sözcü

Ev işi yapan erkekten yatakta hayır gelmiyor

Yapılan bir araştırma, ev işleriyle uğraşan erkeklerin cinsel güçlerinin azaldığını ortaya çıkardı.

android-time 11:54 31 Ocak 2013
Ev işi yapan erkekten yatakta hayır gelmiyor
Yapılan bir araştırma, ev işleriyle uğraşan erkeklerin cinsel güçlerinin azaldığını ortaya çıkardı.

İspanya’nın başkenti Madrid’deki Juan March Enstitüsü’nde görevli bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre erkeklerin evde eşlerine yardım etmediği çiftler daha fazla sevişiyor. Madrid Juan March Enstitüsü'nden araştırmacı, ev işlerine yardım eden, bulaşık yıkayan ya da yemek yapan erkeklerin cinsel isteklerinde azalma olduğuna vurgu yaparak, ev işleriyle erkek cinselliği arasında ters bir orantı olduğunu açıkladı.

Araştırma, araba tamiri ve fatura ödeme gibi “erkeksi” kabul edilen işlerle uğraşan erkeklerde ise tam tersi cinsel isteklerinde artış olduğu ve daha sık ilişkiye girdiklerini ortaya koydu. Araştırmacılar, erkeklerin, cinsel isteklerinin azalacağını bahane ederek ev işlerine yardım etmemesi durumunda aile içi geçimsizliğin ortaya çıkabileceğinin altını çizdi. American Sociologie dergisinde yayımlanan araştırma, 7 bin erkek üzerinde yapıldı.

 

‘KADIN ETKİLENMİYOR’

Uzmanlar ev işlerini sadece kadınların yaptığı çiftlerin, “iş bölümü yapan” çiftlere göre yılda 20 kez daha fazla seviştiğini belirtti.  Araştırmacılar “Erkek işin yanı sıra evde de çalıştığında performansı düşüyor. Ancak aynı şartlarda kadının performansı değişmiyor” dedi.

Son güncelleme: android-time 13:0631.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more