Reklamsız Sözcü

Hasan Kaçan isyan etti!

Hasan Kaçan, kardeşi Metin Kaçan ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

android-time 15:02 14 Ocak 2013
Hasan Kaçan isyan etti!
Hasan Kaçan, kardeşi Metin Kaçan ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Hasan Kaçan, geçtiğimiz hafta pazar günü Boğaz Köprüsü’nden atlayarak intihar eden kardeşi Metin Kaçan ile ilgili Ertuğrul Özkök, Ayşe Arman ve Zafer Mutlu’ya suçlamalarda bulundu.

Ünlü edebiyatçının acılı ağabeyi Hasan Kaçan, Twitter’daki sayfasında sert açıklamalar yaptı.

Hasan Kaçan kardeşinin ölümüyle ilgili “Seni zaten gazeteciler 1995 yılında öldürmüştü” diyerek üç isim paylaştı. Kaçan, kardeşinin başına gelenlerden Ayşe Arman, Ertuğrul Özkök ve Zafer Mutlu’yu sorumlu tuttu.

4 Şubat 1995 tarihli Milliyet gazetesi, Metin Kaçan ile o dönemin ünlü spikeri Alp Buğdaycı’nın fotoğraflarını ‘Canavar Romancı’ başlığıyla manşetten yayınlamıştı. Sadece bir ay sonra yine aynı gazete Kaçan’ı “Cezaevinde namus timi” başlığı altında manşetine taşımıştı.

Hasan Kaçan, aynı dönemde Ertuğrul Özkök yönetimindeki Hürriyet gazetesi de Metin Kaçan’ı ‘canavar’ ve ‘tecavüzcü’ olarak tanıtmaya devam ettiğini ve Ayşe Arman’ın da Güneş K. isimli kadınla yaptığı bir röportajla linç kampanyasına katkıda bulunduğunu söyledi.

ROMAN ŞİMDİ DAHA AĞIR

Hasan Kaçan’ın artık muhafazakar dergilerde yazmak istiyorum dediğinde Güneş K. isimli kadının bir anda ortaya çıkarak “Metin bana tecavüz etti” dediği iddiasına bulunuldu. Doktorlar “Tecavüz izine rastlanmadı” dedi ancak Kaçan, 3 yıl yattığı cezaevinde şişlendi.

Metin Kaçan’ın abisi ise kardeşinin ölümünün ardından 17 yıl önceki olayları Twitter’da yazdı.

ÜNLÜ EDEBİYATÇI İNTİHAR ETTİ

Hasan Kaçan’ın Twitter’da yazdıkları şöyle:

“Sen de suçlusun meto… Gariban bir berberin, tamirci kalfası, ortakul mezunu oğluydun… Haddine miydi AĞIR ROMAN yazmak… Yedirirler mi.. Meto… İçin rahat olsun… Allah intikam sahibidir… Meto, soğuk sulara düşen bedenin zaten 1995’ten beri ölüydü. Sen bu engereklerin öldürdüp boğduğu ne ilk ne de son kişisin… Meto, bu engerekler ertuğruluyla, ayşesiyle, zaferiyle zaten seni 1995’te öldürdüler. sadist çığlıklarla defalarca, bıçakladılar, şişlediler. bunlar engerekler ve çıyanlardır/ bunlar aşımıza ekmeğimize göz koyanlardır/ tanı bunları,tanı da büyü. (a.a) … tanıyamadın bunları meto. ve son olarak…bugünlerde beni arayıp vicdan azabıyla ağlayanlara da Allah acısın. biz kimseye kin tutmayız… Ama kabağın da sahibi var…İçinizi karartığım için özür dilerim… “ya ben öleyim mi söylemeyince”… Allaha emanet olunuz.”

Son güncelleme: android-time 15:0314.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more