Reklamsız Sözcü

Her yerde aranıyor

Kayıp yakınları ABD'li Sarai için seferber oldu.

android-time 16:38 31 Ocak 2013
Her yerde aranıyor
Kayıp yakınları ABD'li Sarai için seferber oldu.

Yakınlarını Kaybetmiş Aileler Derneği (YAKAD) Türkiye’de kaybolan ABD vatandaşı Sarai Sierra’yı aramaya başladı. YAKAD Başkanı Zafer Özbilici, “Bugüne kadar 90 yabancı için kayıp müracatı yapıldı. Başlarına neler geldiğini kimse bilmiyor” dedi.

YAKAD Türkiye’de kaybolan ABD vatandaşı 33 yaşındaki Sarai Sierra için çalışma başlattı. ‘Kayıbın halinden en iyi kayıp yakınları anlar’ diyen dernek üyeleri, Sarai Sierra’nın fotoğraflarını bastırdı, kayıp ilanı verdi. Kayıpların fotoğraflarının bulunduğu ‘YAKAD’ın minibüsü’ne Sarai Sierra fotoğrafı da yapıştırıldı.

YAKAD Başkanı Zafer Özbilici, asıl işlerinin kayıp aramak olmadığını hatırlatarak, ” Kimse kaybın ne olduğunun farkında değildi. Halbuki işin içinde organ ticaretinden sapıklığına kadar pek çok şeyle karşılaştık. Bugün bu mücadelemizi Sarai Sierra için veriyoruz. Aslında onun ailesinin en iyi anlayabilecek insanlar bizleriz. O acıyı yıllar önce yaşamıştık. Çok iyi bildiğimiz bir acı” dedi.

Sarai Sierra’nın ailesine de çağrıda bulunan Özbilici,” Bizler Sarai’yi aynen ailesiymiş gibi arayacağız” diye konuştu. El ilanları dağıtacaklarını, minibüs ile Sarai Sierra için turlayacaklarını belirten Özbilici bugüne kadar Türkiye’de 90 yabancı için kayıp müracaatı yapıldığı bilgisini verdi.

Bunlardan 26’sının Somalili, 14’ünün Afgan, 8’inin Azeri ve geri kalanının da Romanya, Özbekistan, Japonya, İtalya gibi ülkelerin vatandaşları olduğunu söyleyen YAKAD Başkanı Zafer Özbilici, ” Bunların başına ne geldi kimse bilmiyor. Kimisi belki de öldürüldü, belki de organ mafyasının eline düştü ” diye konuştu.

Yakınlarını kaybeden aileler bir ellerinde kayıpların bir ellerinde de Sarai Sierra’nın fotoğraflarını taşıdı. Sierra için hazırlanan kayıp ilan büroşürleri ağaçları asıldı, yoldan geçen vatandaşlara dağıtıldı.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more