Reklamsız Sözcü

İmama başkandan da destek geldi

Kendini betona gömen imama belediye başkanından da destek geldi

android-time 17:33 16 Ocak 2013
İmama başkandan da destek geldi
Kendini betona gömen imama belediye başkanından da destek geldi

Tokat’ın Niksar ilçesinde cami yanına yapılması planlanan elektrik trafosuna tepki için dökülen beton harcın için giren imam Ali Koç’a, Niksar Belediye Başkanı Duran Yadigar destek verdi. Başkan Yadigar, cami cemaatinin istediği dışında herhangi bir şey yapılmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

Niksar İlçesi’nde bulunan Çilhane Camisi imamı 33 yaşındaki Ali Koç, caminin yanına Çamlıbel Elektrik A.Ş. tarafından yapılması planlanan elektrik trafosuna tepki için dökülen beton harcın içine girip oturmuştu.

İmam Ali Koç’un yaptığı eylem kamuoyunda yer alınca yetkililer devreye girdi. Niksar Belediye Başkanı MHP’li Duran Yadigar, bugün imam Ali Koç’u ziyaret etti. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Yadigar, kendilerinden habersiz çalışmanın başlatıldığını söyleyerek, “Biz dün konuya vakıf olduğumuz andan itibaren müdahale ettik. Niksar halkının, cami cemaatinin isteği dışında herhangi bir şey yapılmasına müsaade etmeyeceğiz. Vazifede olduğumuz müddetçe izin vermeyiz. Cemaatimizin de bu konuda müsterih olmasını istiyorum. Caminin çevresine güzel bir düzenlemeyi de biz yapacağız” dedi.

İmam Ali Koç ise birimler arasında koordinasyon eksikliğinin yaşandığını belirterek, olayın bu şekilde gündeme gelmesini istemediğini söyledi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more