Reklamsız Sözcü

İntihar eden rektör son yolculuğuna uğurlandı

İntihar eden rektörün 12 yaşındaki oğlunun ağlaması, törene katılanları gözyaşlarına boğdu.

android-time 13:44 27 Ocak 2013
İntihar eden rektör son yolculuğuna uğurlandı
İntihar eden rektörün 12 yaşındaki oğlunun ağlaması, törene katılanları gözyaşlarına boğdu.

Erzurum’da ailesi ile birlikte kaldığı lojmanında intihar eden Bayburt Üniversitesi Rektörü 45 yaşındaki Gökhan Budak’ın cenazesi, uzun yıllar çalıştığı Atatürk Üniversitesi’nde düzenlenen törenin ardından, defnedilmek üzere Erzurum’un Olur İlçesi’ne götürüldü. Rektörün 12 yaşındaki oğlu Semih tören boyunca “Neden yaptın babacığımı. Ben sensiz ne yaparım” diyerek ağlaması, törene katılanları gözyaşına boğdu.

Atatürk Üniversitesi Kültür ve Gösteri Merkezi Mavi Salonda düzenlenen cenaze törenine Rektör Prof. Dr. Gökhan Budak’ın eşi Sibel, çocukları Semih (12), Aykan (17) ve yakınları ile Vali Sebahattin Öztürk, AKPi Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, AKP Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Apaçık, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, sevenleri ve çok sayıda öğretim üyesi ile öğrenci katıldı. Rektör Budak’ın ay yıldızlı bayrağa sarılı tabutunun önündeki sırada anneleri Sibel Budak ile birlikte oturan iki oğlu tören boyunca gözyaşlarını tutamadı.

Törende bir konuşma yapan Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, “Gökhan hoca aramızdan biraz erken ayrıldı. Eşini çocuklarını ve sevenlerini gözü yaşlı bıraktı. Bu salonda çok çeşitli törenler yapıldı. Bu tören ise farklı oldu. Şimdi kürsüyü ona bıraktık. O da bize, ‘Benim gibi bir gün bu tabutun içine gireceksiniz. Kendinize çeki düzen verin’ diye söylüyor. Biz kendisini saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.
Daha sonra kürsüye sırayla çıkan ve uzun yıllar birlikte çalıştığı arkadaşları duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Son olarak kürsüye gelen Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden emekli Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu, törene katılanlara dua ettirdi. Duanın ardından Türk Bayrağına sarılı Gökhan Budak’ın cenazesi defnedilmek üzere Erzurum’un Olur İlçesi’ne götürüldü.

DHA

Son güncelleme: android-time 13:4927.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more