Reklamsız Sözcü

Vahşi cinayette ilginç ayrıntılar

Yapılan ilk incelemelerde annenin elinde öyle bir şey bulundu ki...

android-time 01:03 15 Ocak 2013
Vahşi cinayette ilginç ayrıntılar
Yapılan ilk incelemelerde annenin elinde öyle bir şey bulundu ki...

İzmit'te meydana gelen tüyler ürpertici olayda, bir kadın ve üç çocuğu hunharca öldürülmüş olarak bulundu.  Kuruçeşme’de oturan Aysel Geniş(25), 45 günlük bebeği Aysima Geniş, 7 yaşındaki Gökdeniz Geniş ve 6 yaşındaki Görkem Geniş, evlerinde ölü bulundu. Yaşanan katliamın bir numaralı şüphelisi, Ramazan Geniş ise her yerde aranıyor. Yapılan otopside ise Anne Aysel Geniş'in vücudunda darp izine rastlanılmadı.

ANNEDE DARP YOK

İddiaya göre detaylı incelemede Anne Aysel Geniş'in vücudunda herhangi bir darp izine rastlanılamadı. Elinde bir miktar fare zehiri tespit edildi. Polis tahkikatı çok yönlü olarak sürdürüyor. Kocaeli emniyeti katliamı araştırmak için iki özel ekip karararak çalışmaya başladı.

OKULA GİTMEYİNCE MERAKLANDILAR

İzmit Kocatepe Mahallesi Pir Sultan Abdal Caddesi 64. Sokak No:8/1 adresinde meydana gelen vahşette bir anne ve 3 çocuğu hunharca öldürülmüş bir şekilde bulundu. Alınan bilgilere ve iddialara göre; Kocatepe İlköğretim Okulu’nda okumakta olan 6 yaşındaki Gökdeniz Geniş, son kar tatili olan Çarşamba gününden itibaren okula gelmeyince, öğretmeni Adile Yaman, Gökdeniz’i merak ederek annesinin telefonunu aradı. Aile bireylerine ulaşamayan öğretmen Yaman Gökdeniz ile aynı sınıfa giden bir öğrencinin ve Geniş ailesinin ev sahibi olan Bayram Varol’un eşi Fatma Varol'u arayarak haber verdi. Köylerine gittiklerini düşündükleri için evde olmadıklarını düşünen fakat bir haber alamayınca meraklanan Fatma Varol Eşi Bayram Varol'a haber verdi. Varol ise, apartmanın giriş kısmında bulunan ikamete gittiğinde kapının açık olduğunu görerek, tedirgin bir şekilde içeri girdi.

BEBEK ANNESiNİN KUCAĞINDA ÖLDÜ

Açık gördüğü kapıdan içeri giren ve gördüğü görüntü karşısında Varol şok oldu. Anne Aysel Geniş ile 45 günlük bebeğini cansız bir şekilde yatakta yaktıyordu. Evin diğer çocukları 7 yaşındaki Gökdeniz ve 6 yaşındaki Görkem Geniş ise yatağın yanında bulunan kanepede kanlar içerisinde idi. Hemen polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri detaylı inceleme sonrasında belirlediği ilk bulgulara göre anne Aysel Geniş’in boğularak, Gökdeniz ve Görkem kardeşlerin ise bıçak ve şişle yaralandığı ve kan kaybından hayatlarını kaybettikleri iddia edildi. Annesinin kucağında ölü olarak bulunan Aysima bebeğin ölüm nedeninin ise açlık olduğu öne sürüldü.

 

KREDİ BORÇLARI VARDI

Meydana gelen dehşet verici, kanları donduran olayın ardından kendisinden haber alınamayan baba Ramazan Geniş’in, cinayet zanlısı olarak her yerde aranmasına devam edilirken, gidebileceği her yer tek tek kontrol altına alındı. Ramazan Geniş’in uzun zamandan beri ortalarda görünmediği öğrenilirken, Geniş’in bankalardan yaklaşık 50 Bin TL civarında kredi çektiği ve son dönemlerde ödemelerde sıkıntı çektiği için psikolojik bunalıma girmiş olabileceği iddia edildi.

BABANNENİN GÖZ YAŞLARI

Bir aile faciası sonrası polis ekiplerinin çalışması sonrası Cumhuriyet Savcısının incelemelerinin ardından mahalleli ve Ramazan Geniş'in annesinin gözyaşlarının önünde anne Aysel Geniş tabut ile çocukları Gökdeniz, Görkem ve henüz 45 günlük Aysima'nın cansız bedenleri ceset torbalarına konularak cenaze aracına bindirildi. Cenazeler otopsi işlemleri için Asri Mezarlık Morgu’na gönderildi. Oradan da İstanbul Adli Tıp'a sevk edildi.

BABASINDAN PARA İSTEDİ

Gelini ile 3 torununun öldüğü haberini alan Ramazan Geniş'in anne ve babası gece yarısı olay yerine geldi. Yaşanan acı olayın ardından kayıp olan Ramazan Geniş'in babası Halil Geniş polis ekiplerine verdiği ilk ifadesinde, oğlunun iki hafta önce borçları olduğunu belirterek kendisinden bir miktar para istediğini ve verdiğini söylediği öğrenildi. Halil Geniş ifade vermek üzere karakola götürülürken, eşi Gülsüm Geniş’in ise eve geldiğinde ayakta durmakta zorlandı ve “torunlarımı son kez olsun göreyim” diye ağlaması herkesi üzdü. Cenazelerinin bugüne yetişip yetişmeyeceği ise henüz netlik kazanmadı.

 

Son güncelleme: android-time 15:5515.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more