Reklamsız Sözcü

O işçi beraat etti

AKP'lilerin yolsuzluğunun ortaya çıkmasını sağlamıştı.

android-time 11:36 31 Ocak 2013
O işçi beraat etti
AKP'lilerin yolsuzluğunun ortaya çıkmasını sağlamıştı.

Ordu’nun Aybastı İlçe Belediye Başkanı AKP’li İzzet Gündoğar, AKP Ordu eski Milletvekili Ayhan Yılmaz, bir özel şirket yöneticileri Cengiz Özcan, Şemsettin Özcan ve Hakan Alpay hakkında açılan ‘Rüşvet almak ve vermek’ suçlamasıyla ilgili belediyedeki para alışverişini gösteren güvenlik kamerası görüntülerini dağıttığı iddia edilen ve hakkında ‘Özel yaşamı ihlal’ iddiasıyla dava açılan belediye çalışanı Mitat Aksu, beraat etti.

Aybastı İlçesi Perşembe Yaylası’na TOKİ tarafından yapılacak 254 konutun ihale süreci ile bağlantılı olarak özel şirketin yetkilisi Şemsettin Özcan’ın Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar ve 23’ncü dönem AKP Ordu Milletvekili Ayhan Yılmaz arasında Aybastı Belediyesi ‘ndeki para alışverişine ilişkin görüntülerin CHP milletvekillerine sızdırdığı öne sürülen Aybastı Belediyesi zabıta amiri Mitat Aksu görevinden alınarak Fen İşleri Müdürlüğü’ne sürüldü.

Belediye Başkanı İzzet Gündoğar, Aybastı Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunarak belediye çalışanı Mitat Aksu’dan davacı oldu. Aybastı Asliye Ceza Mahkemesi, Mitat Aksu hakkında ‘Özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek’ suçlamasıyla geçen yıl dava açıldı.

Mahkemede Mitat Aksu’nun avukatı görüntülerin kaydediliş biçimine göre özel hayatın gizliliğini ifade edecek herhangi bir görüntü olmadığını, Ayhan Yılmaz ve İzzet Gündoğar hakkında rüşvet almak suçlaması ile Ünye Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldığını söyledi. Avukat, bu davada da görüntülerin içeriğinin mahkemede sanıklar tarafından itiraf edildiğini anlatarak müvekkilinin beraatini istedi. Mahkeme, Mitat Aksu’ya yöneltilen ;suçun özel hayatın gizliliğini ihlal niteliğinde olmadığına kanaat getirerek kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğinden dolayı beraatine karar verdi.

RÜŞVET DAVASI 8 ŞUBAT’TA

CHP milletvekilleri Atilla Kart, Rıza Yalçınkaya ve Süheyl Batum’un suç duyurusu üzerine geçen yıl haklarında rüşvet almak ve vermekten dolayı dava açılan Ordu’nun Aybastı İlçesi Belediye Başkanı İzzet Gündoğar, AKP Ordu eski Milletvekili Ayhan Yılmaz, özel şirket yöneticileri Cengiz Özcan, Şemsettin Özcan ve Hakan Alpay hakkında Ünye Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın duruşmasına 8 Şubat’ta devam edilecek. Yargılaması devam edilen sanıkların 12 yıla kadar hapsi isteniyor.

Son güncelleme: android-time 13:0031.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more