Reklamsız Sözcü

Oran’dan ‘karantina’ sorusu

CHP'li Umut Oran, İsmet Yılmaz'a Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı’nda yaşananları sordu.

android-time 10:54 12 Ocak 2013
Oran’dan ‘karantina’ sorusu
CHP'li Umut Oran, İsmet Yılmaz'a Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı’nda yaşananları sordu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'a, “Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı'nda kızamık salgını nedeniyle karantina altına alındığı ve yemin töreninin bu nedenle ertelendiği bilgisi doğru mudur?” diye sordu.

CHP'li Oran, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, “Bölgeden telefonla arayarak ihbarda bulunan vatandaşlarımız Diyarbakır Lice İlçesi Abalı Karakolu ile 3 aydır irtibat kurulamadığını, sarp bölgede olduğu için lojistik desteğin teleferik sistemi ile karşılandığı ancak tellerin kopması nedeniyle lojistik sorunu da yaşandığını öne sürmektedir. Bu iddialar doğru mudur?” diyerek şu soruları yöneltti:

“Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı’nda bu sabah yapılması planlanan 349’uncu kısa dönem askerlerin yemin töreni niçin ertelendi?

Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı'nda kızamık salgını nedeniyle karantina altına alındığı ve yemin töreninin bu nedenle ertelendiği bilgisi doğru mudur? Kızamık nereden nasıl bulaşmış, kaç asker bu salgından etkilenmiştir? Hastalık ilk olarak ne zaman kaç kişide saptandı?

Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı'nın karantinaya alındığı bilgisi niçin asker yakınlarına zamanında bildirilmedi?”

Son güncelleme: android-time 10:5512.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more