Reklamsız Sözcü

Redhack belgeleri TBMM’de

CHP'li Sezgin Tanrıkulu, Erdoğan'a iddiaları sordu.

android-time 12:15 9 Ocak 2013
Redhack belgeleri TBMM’de
CHP'li Sezgin Tanrıkulu, Erdoğan'a iddiaları sordu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Erdoğan'a, “Türkiye'nin en lüks ve en pahalı otomobillerinden birinin üniversiteye ait para kullanılarak satın alınması hakkındaki iddialar doğru mudur?” diye sordu.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NDE VURGUN

Tanrıkulu, Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. Tanrıkulu, “Basına yansıyan iddialara göre, Fırat Üniversitesi ile öğrenci harçlarının yatırıldığı bir banka ile yapılan protokole göre Üniversite 27 Eylül 2009 itibari ile 1 milyon 310 bin liralık promosyon hakkını kullanmak istemiş, söz konusu paranın bir bölümü üniversite şenlikleri için kullanılmıştır. Ne var ki, aynı paradan 1 adet lüks araç alınmış ve hesapta 823 bin 89 TL kalmıştır” diyerek şu soruları yöneltti:

-Türkiye'nin en lüks ve en pahalı otomobillerinden birinin üniversiteye ait para kullanılarak satın alınması hakkındaki iddialar doğru mudur?

-Anılan iddialar doğru ise 480.000 TL civarında piyasa değeri bulunan araç kim içinalınmış ve kim tarafından kullanılmaktadır?

-Fırat Üniversitesi'ne ait para kullanılmak suretiyle alınan araç nedeniyle oluşan kamu zararı ne kadardır?

-Anılan iddialara ilişkin olarak başlatılan soruşturmalar ne aşamadadır ve kimler hakkında ne gibi işlemler gerçekleştirilmiştir?

REDHACK’TEN YENİ BELGELER

Son güncelleme: android-time 12:1909.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more