Reklamsız Sözcü

Redhack’e teşekkür!

RedHack'e, Ege Üniversitesi ile ilgili yayınladığı bilgiler için teşekkür ettiler...

android-time 08:17 23 Ocak 2013
Redhack’e teşekkür!
RedHack'e, Ege Üniversitesi ile ilgili yayınladığı bilgiler için teşekkür ettiler...

Hackerlara minnettar olanlar da var. Ege Üniversitesi’nin 1965’te istimlak ettiği arazilerine alışveriş merkezi yapılınca mirasçılar dava açtı. Aradıkları belgelere Redhack sayesinde ulaşan mirasçılar, teşekkür etti.

YÖK’ün sitesini hack’leyerek üniversitelere ilişkin binlerce ‘gizli’ belgeyi ele geçiren Redhack, İzmirli Günerergin ailesine umut oldu.

Akşam gazetesinde yer alan habere göre,1965 yılında Günerergin ailesine ait 23 dönüm arazi Ege Üniversitesi tarafından ‘eğitim amaçlı tesis kurulacak’ gerekçesiyle istimlak edildi.

Toprak sahipleri Ramazan, Behide, Mürsel ve Tahsin Günerergin eğitime faydalı olmak adına arazileri karşılığında verilen düşük ücrete rağmen zorluk çıkartmadı.

Ancak üniversitenin 2 bin 500 kişilik yurt yapmayı düşündüğü arazi 1999’da alış veriş merkezi yapılması için bir inşaat şirketine verildi.

Araziye İzmir’in en büyük AVM’si Forum Bornova’nın yapılması üzerine harekete geçen 4 ana mirasçının çocukları, 2007’de mahkemeye başvurdu. Mirasçılar 6 yıl boyunca 3 avukat değiştirdi, ama ellerinde gerekli belgeler olmadığı için ilerleme kaydedemedi. Redhack’in ortaya çıkardığı yolsuzluk belgeleri davada yeni bir süreç başlattı.

Kimi pazarda çalışan, kimi sağlık masraflarını dahi karşılayamayacak kadar yoksul olan mirasçılar Forum Bornova önünde bir araya geldi. Redhack’e teşekkürlerini ileten mirasçılar ‘6 yıldır süren davada elimizde doğru düzgün bir belge olmadığı için sonuca varamıyorduk. Sayelerinde yolsuzluğun belgelerine ulaştık. Minnettarız’ dedi.

Son güncelleme: android-time 11:0623.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more