Reklamsız Sözcü

Süt ihalesi 9 Ocak’ta

Dün iptal edilen “okul sütü mal alım” ihalesi 9 Ocak’ta tekrar yapılacak.

android-time 13:38 4 Ocak 2013
Süt ihalesi 9 Ocak’ta
Dün iptal edilen “okul sütü mal alım” ihalesi 9 Ocak’ta tekrar yapılacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın dün iptal ettiğini açıkladığı “okul sütü mal alım” ihalesi 9 Ocak'ta tekrar yapılacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, okul sütü mal alım ihalesinin, “Pazarlık Usulü” ile 9 Ocak saat 14.30'da Bakanlıkta yapılacağı bildirildi. Açıklamada, “İhale, 7 coğrafi bölgenin topografya durumu okul ve öğrenci sayıları değerlendirilerek 4 kısım olarak belirlenmiştir. İstekliler kısımların birine veya birkaçına kısmen veya kısımlar üzerinden tamamına teklif verebilecektir” denildi.
Açıklamada, “Bakanlığımızca ihaleye Gıda Güvenliği Bilgi Sistemine kayıtlı üretim yapan, süt işleme tesisine sahip firmaların tamamı davet edilmiştir. İhale dokümanları, ‘Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Hayvancılık Genel Müdürlüğü 4. Kat 417 nolu oda Eskişehir Yolu 9. Km. Lodumlu Ankara' adresinde ve ‘https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/' internet adreslerinde istekliklerce görülebilecek olup Hayvancılık Genel Müdürlüğünden temin edilecektir” ifadeleri kullanıldı.

6.2 MİLYON ÖĞRENCİYE SÜT DAĞITILACAK

Açıklamaya göre, ihale kapsamında Türkiye genelinde toplam 6 milyon 172 bin öğrenciye, 296 milyon 241 bin adet 200 ml UHT süt dağıtımı için alım yapılacak. Okul Sütü Programı, planlandığı gibi 2012-2013 eğitim-öğretim yılı 2. yarıyılının başladığı 11 Şubat tarihinden itibaren uygulanacak.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more