Reklamsız Sözcü

Takdir alana paten kursu!

Buz pateni yapmayı öğreten Eren İlter, takdiri olan öğrencilere ücretsiz buz pateni kursu veriyor

android-time 14:24 26 Ocak 2013
Takdir alana paten kursu!
Buz pateni yapmayı öğreten Eren İlter, takdiri olan öğrencilere ücretsiz buz pateni kursu veriyor

ERZURUM’da buz hokeyi antrenörü Eren İlter, Palandöken Kayak Merkezi’ndeki Dedeman Ski Lodge Oteli’nin bahçesini suyla doldurup doğal buz pistine dönüştürdü. Deniz seviyesinden 2 bin 300 metre yükseklikte kayağın yanı sıra isteyenlere buz pateni yapmayı öğreten İlter, şehit çocuğu ve karnesinde takdir olan öğrencilerden ücret almadıklarını söyledi.

Erzurum’da yıllarca süs havuzlarını buz pateni pistine dönüştürerek sporun yayılmasına katkı sağlayan 75 yaşındaki Eren İlter, bu uygulamayı Palandöken’e taşıdı. Kayak merkezindeki gondol liftlere biniş istasyonu önündeki Dedeman Ski Lodge Oteli’nin bahçesini suyla doldurup buz pistine çeviren İlter, tatille birlikte öğrencilere kurs vermeye başladı.

ŞEHİT ÇOCUKLARI VE TAKDİR GETİRENE ÜCRETSİZ

Sahibi olduğu Okyanus Kulübü’nde yuva ve sokak çocuklarından kurduğu buz hokeyi takımının birçok başarıya imza attığını vurgulayan İlter, “2011 Kış Oyunları’ndan önce kent merkezinde süs havuzlarını suyla doldurup buz pistine çevirerek binlerce kişiye paten yapmasını öğrettim. Kış oyunları nedeniyle şehir merkezine buz paten pistleri yapılınca ben de bu yıl Palandöken’e çıktım. Hedefim burada her gün 300 kişiye buz pateni yaptırmak. Malzemeler bizden olmak üzere patenin saatlik ücreti 10 lira. Şehit çocuğu ve karnesinde takdir olan öğrencilerden ücret alınmayacak. Amacımız para kazanmak değil bu sporu sevdirmek” dedi.

Otelin bahçesindeki doğal buz pistinde saat 10.00’dan, 22.00’ye kadar patenle kayma fırsatı bulan çocuklardan 12 yaşındaki Muhammet Yıldız, “Bir günde kaymayı öğrendim. Tek sorun ulaşım. Kent merkezine 8 kilometre uzaklıkta olan dağa bazen arkadaşlarla yürüyerek gelmek zorunda kalıyoruz” dedi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more