Reklamsız Sözcü

Tarihi çarşıda yangın

Tarihi Bedesten Çarşısı'nda çıkan yangın korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.

android-time 09:55 22 Ocak 2013
Tarihi çarşıda yangın
Tarihi Bedesten Çarşısı'nda çıkan yangın korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.

Konya’da tarihi Bedesten Çarşısı içerisinde bulunan koltuk tamir ve imalathane dükkanında yangın çıktı. Yangında çok sayıda işyeri zarar görürken, buradaki oksijen tüplerinin patlamaması olası büyük bir tehlikeyi önledi.

Yangın, saat 03.15 sıralarında merkez Meram İlçesi Furkan Dede Caddesi’nde bulunan tarihi Bedesten Çarşısı içerisindeki koltuk tamir ve imalathane yapılan işyerinde meydana geldi. İşyeri dışında bulunan koltuk süngerleri henüz belirlenemeyen nedenle alev aldı.

Yangının devriye gezen polis ekipleri tarafından fark edilmesi üzerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Gelen itfaiye ekipleri işyeri kepenklerinin kapalı olması nedeniyle yangına müdahale etmekte zorlandı. Alevler, kısa sürede tüm işyerini sardı. Kepenkler balyoz ve demir kesme makasıyla kesildi. Yangın, 1 saatlik çalışma sonrası kontrol altına aldı. Yangın sırasında işyeri içerisinde bulunan oksijen tüplerinin patlamaması olası büyük tehlikeyi önledi. Yangın sonrası çok sayıda işyerinde hasar meydana geldi. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more