Reklamsız Sözcü

THY uçağına zorunlu iniş

THY uçağı önce Helsinki'ye oradan da Domodedovo Havaalanı'na uçmak zorunda kaldı.

android-time 13:43 1 Ocak 2013
THY uçağına zorunlu iniş
THY uçağı önce Helsinki'ye oradan da Domodedovo Havaalanı'na uçmak zorunda kaldı.

Olumsuz hava koşulları nedeni ile Moskova’daki Vnukovo Havaalanı’na inemeyen 422 sefer sayılı Ankara-Moskova seferini yapan THY uçağı önce Helsinki’ye oradan da Moskova’nın bir diğer havaalanı olan Domodedovo Havaalanı’na uçmak zorunda kaldı.

THY’nin Vnukovo Havaalanı’ndan Türkiye’ye yaptığı uçuşlar olumsuz hava koşulları nedeni ile yapılamazken, Türkiye’den gelen uçaklar da alana inemedi. Yapılamayan uçuşlar arasında THY’nin Ankara ve İstanbul uçakları da bulunuyor. Bugün görülen kar yağışı nedeni ile 422 sefer sayılı Ankara-Vnukovoa seferini yapan uçak Moskova yerine Helsinki’ye inmek zorunda kaldı. Uçak daha sonra Moskova Domodedovo Havaalanı’na havalandı.

THY yetkilileri daha güvenli olan Domodedovo Havaalanı’nın kullanılacağını ve Vnukova’daki yolcuların da valizleri ile birlikte otobüslerle Demodedovo Havaalanı’na taşınacaklarını söyledi. THY yetkilileri tarafından mağdur olan yolculara sıcak yemek verilirken, Domodedovo Havaalanı’nda yeniden bu yolcuların gümrük kontrolünden geçecekleri ve buradan uçacakları belirtildi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more