Reklamsız Sözcü

Türkiye’ye ‘akıllı olun’ uyarısı

İranlı din adamı Şirazi, Ankara'nın İsrail ve ABD ile birlikte hareket ettiğini iddia etti

android-time 14:29 30 Ocak 2013
Türkiye’ye ‘akıllı olun’ uyarısı
İranlı din adamı Şirazi, Ankara'nın İsrail ve ABD ile birlikte hareket ettiğini iddia etti

İran’ın önde gelen din adamlarından Ayetullah Nasır Mekarim Şirazi, Ankara’nın bir dönem İslam yolunda olduğunu ancak, 180 derece değişerek İsrail ve Amerika’yla birlikte hareket ettiğini savundu.
Şiiler’in önemli dini merkezlerinden Kum kentindeki ; bir camide konuşan Ayetullah Şirazi, Tahran-Ankara arasındaki ilişkilerin kendisini ilgilendirmediğini ancak, ;İran halkı ve kamuoyu açısından ;Türk devlet adamlarını uyarımak istediğini söyledi. Şirazi, ;”Tüm İran milleti Türkiye’nin yaptıklarından dolayı Ankara’dan nefret ediyor” ifadesini kullandı.
Türkiye’nin tüm komşularıyla çatışma halinde olduğunu öne süren Şirazi, şöyle konuştu:
“Bu çok şaşırtıcıdır. Türkiye, Suriye’yle çatışmaktadır. Sürekli teröristler eğitip, onları donatıyor. Müslüman kardeşlerini öldürmek için Suriye’ye gönderiyor. Türk makamları son zamanlarda Irak’la da uğraşmaya başladı. Irak’ta yasal bir iktidar varken Iraklı muhalifleri çağırıp onları yönetiyorlar. Ankara Rusya’yla da çatışır halde.” ;
Türk devlet adamlarını “akıllı olmaya” çağıran Şirazi, Ankara’yı izlediği politikanın kötü sonuçları konusunda uyardığını ve bunun Türkiye’ye zarar vereceğini iddia etti.

Son güncelleme: android-time 17:1230.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more