Reklamsız Sözcü

Yangının çıkış nedeni

Yalova'daki yangının çıkış sebebine ilişkin açıklama yapıldı.

android-time 13:19 27 Ocak 2013
Yangının çıkış nedeni
Yalova'daki yangının çıkış sebebine ilişkin açıklama yapıldı.

AKSA adına açıklama yapan Akkök Grubu’na bağlı AKTOPS Tekstil Sanayi A.Ş.’nin Genel Müdürü Celal Özel de, yangının çıkış nedeniyle ilgili henüz kesin bir bilginin bulunmadığını söyledi. Aynı zamanda Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olan Celal Özel, “Yangının başladığı andan itibaren herkes seferber oldu. Ankara’dan bakanlıklardan arayarak destek oldular. Herkese teşekkür ederiz” dedi.

Celal Özel, yangının ürünlerin bulunduğu depoda çıktığını ve kimyasal maddelerin bulunduğu bölüme uzak olduğunu sözlerine ekledi.

FORKLİFT AKÜSÜNÜN PATLADIĞI İDDİASI

Aksa Akrilik Kimya Sanayi tesislerinin bulunduğu Taşköprü Beldesi Belediye Başkanı Ak Partili Şaban Ertan da elyaf depolarında çıkan yangına, forklift aküsünün patlamasının neden olduğunu duyduklarını, ancak kesin nedenin henüz bilinmediğini söyledi.

Başkan Ertan, yangının çıktığı ürün deposunun da kimyasal maddelerin bulunduğu depolara uzak olmasının kendilerini biraz olsun rahatlattığını sözlerine ekledi.

AKSA AÇIKLAMA YAPTI

Aksa Akrilik’ten öğle saatlerinde yapılan açıklamada yangının büyük oranda kontrol altına alındığı, can kaybı ve yaralanan personel olmadığı belirtildi. Aksa’nın yazılı açıklaması şöyle:

“27 Ocak pazar günü sabah 08.30 sıralarında Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş. mamul ambarında çıkan yangına teknik ekipler tarafından anında müdahale edilmiştir. Çevre ilçelerden gelen itfaiye ekipleri de yangının mamul ambarı dışına sıçramaması için gerekli tedbirleri almıştır. Bir can kaybı yaşanmamıştır ve yaralı personelimiz bulunmamaktadır. Büyük bir oranda kontrol altına alınan yangına neden olan unsurlar yetkililer tarafından araştırılmaktadır.”

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more