Reklamsız Sözcü

YOL-İŞ’ten eylem

Türkiye YOL-İŞ Sendikası, Karayolları’ndaki taşeron işçilerinin kadroya alınmamasını protesto edecek.

android-time 11:23 23 Ocak 2013
YOL-İŞ’ten eylem
Türkiye YOL-İŞ Sendikası, Karayolları’ndaki taşeron işçilerinin kadroya alınmamasını protesto edecek.

Türkiye YOL-İŞ Sendikası, Karayolları'ndaki taşeron işçilerinin kadroya alınmamasını protesto amacıyla 28 Ocak Pazartesi günü saat 10.00'da Karayolları Genel Müdürlüğü önünde “Kitlesel Basın Açıklaması” yapacak.

Sendikadan yapılan açıklamada, Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde muvazaalı olarak taşeron işçisi adı altında çalıştırılan 7 bin işçinin YOL-İŞ üyesi bulunduğu belirtildi. YOL-İŞ, “Taşeron işçilerinin baştan beri Karayolları Genel Müdürlüğü işçisi olduğu, açılan davalar sonucu mahkemelerce karara bağlandı. Mahkemelerin kararları Yargıtay tarafından onanarak kesinlik kazandı” görüşünü savunurken aradan bir yıldan fazla zaman geçmesine karşın sendika üyesi bu işçiler için yapılan tüm girişimlerin sonuçsuz kaldığını bildirdi.

YOL-İŞ, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün, hukukun gereğini yerine getirip, söz konusu işçileri kadroya geçirmek yerine, hukuk dışı yollar deneyerek, yaptığı tüm işleri anahtar teslimi ihaleye verdiğini öne sürdü. Sendika, “Her durumda kadrolu ve kadrosuz işçiler zarar görmekte, makine parkı çürümeye terk edilmektedir. Köprü ve otoyolların işletme imtiyazının değerinin çok altında peşkeş çekilmesi bir başka büyük sorundur. Artık sözün bittiği yerdeyiz. Kitlesel basın açıklamasına, ülke genelinde faaliyet gösteren bütün bölge ve illerden Yönetici, Baş Temsilci, Temsilci ve Üyelerimiz katılacaktır” duyurusu yaptı. (ANKA)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more