Reklamsız Sözcü

Bir göçük daha: 1 ölü, 5 yaralı

Gelik beldesinde özel bir şirkete ait maden ocağında göçük meydana geldi

android-time 00:35 11 Ocak 2013
Bir göçük daha: 1 ölü, 5 yaralı
Gelik beldesinde özel bir şirkete ait maden ocağında göçük meydana geldi

ZONGULDAK merkeze bağlı Gelik Beldesi'nde özel bir şirkete ait maden ocağında dün meydana gelen metan gazı patlamasında 1 işçi öldü, 5 işçi yaralandı.

Patlama, dün akşam saatlerinde Dağbaca mevkiinde özel şirkete ait maden ocağında meydana geldi. Kömür üretimi sırasında açığa çıkan metan gazının patlaması sonucu maden işçileri 34 yaşındaki Sedat Hamarat, 36 yaşındaki Naim Kuyumcu ve 44 yaşındaki Ömer Caymaz yaralandı. Dışarıdaki maden işçileri patlama sesi üzerine ocağa girip arkadaşlarını kurtarmak istedi. Bu sırada kurtarma çalışmalarına katılan madenciler Mustafa Bektaş, Murat Karaman ve Mustafa Gideroğlu da gazdan zehirlendi.

Ocaktan çıkarılan 6 madenciden 2 çocuk babası Sedat Hamarat'ın öldüğü belirlendi. Yaralı 5 maden işçisi ise özel araçlar ile Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılardan vücudunun çeşitli bölgelerinde yanıklar oluşan ve sağlık durumu ağır olan Naim Kuyumcu, Hacettepe Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Hastanede tedaviye alınan diğer 4 madenciden Ömer Caymaz'ın da sağlık durumunun ağır olduğu belirtildi. 3 madencinin ise sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Ölen maden işçisi Sedat Hamarat'ın cenazesi ambulansla aynı hastanenin morguna kaldırıldı. Sedat Hamarat'ın babası Kemal Hamarat, oğlunun ölüm haberi üzerine yakınlarıyla hastaneye geldi. Koluna giren yakınlarının yardımıyla acil servise girerek polislerden bilgi alan Kemal Hamarat, “Oğlumun başını yediler. Allah'ım benim de canımı al bu gece. Yalvarıyorum yarabbim” diyerek ağladı. Sedat Hamarat'ın, 15 yaşından itibaren maden ocaklarında çalıştığı belirtildi. Polis olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

Son güncelleme: android-time 09:3911.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more