Reklamsız Sözcü

Cemaat ve Cemiyet buluştu

İlk olarak Mekke-Harem'de açılan dünyanın en büyük kişiye özel parfüm markası 283. şubesini Nişantaşı'nda açtı.

android-time 08:39 24 Ocak 2013
Cemaat ve Cemiyet buluştu
İlk olarak Mekke-Harem'de açılan dünyanın en büyük kişiye özel parfüm markası 283. şubesini Nişantaşı'nda açtı.

1932 yılında ilk olarak Mekke- Harem de mağaza açan ve günümüze kadar Dünya üzerinde 282 mağaza 500 den fazla satış noktasına sahip olan ve Dünya’nın en büyük kişiye özel parfüm tasarım markası olan ASQ Abdul Samad Qurashı 283. mağazasını İstanbul’un gözde semtlerinden Nişantaşı’nda özel bir davetle açtı. Büyük ilgi gören açılışta verilen kokteylde bu gece için Arabistan’dan getirtilen hurma ikram edildi.

 

283. şubesi açılan mağaza sadece parfümleriyle anılmıyor. Arap yarımadasına özgü mistik kokular veren ve parfüm yapımında hammadde olarak kullanılan, fiyatları neredeyse altın fiyatlarıyla yarışan çok özel ağaç kökleri ve dalları da bu mağazada müşterilerini bulacak.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu kendisine ikram edilen Zemzem suyunu içti

İSTANBUL VALİSİ DE AÇILIŞTAYDI

Es Ajansın organize ettiği açılış kokteyline iş,sanat ve cemiyet hayatının tanınmış simaları katılırken gecede açılış kurdelasını İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosu Abdülvahap M. Sheikh, firmanın sahipleri Muhammed ve Zuhair Al Qurashı birlikte kestiler. Kurdela kesimi sonrasında mağazayı dolaşıp bu özel parfümlerin kokusuna bakan Vali Hüseyin Avni Mutlu’ya verilen hediye kendisini oldukça şaşırttı. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya özel olarak yapılan ve üst kapağı altın kaplama alt kapağı ise Mekke’de bulunan Kabe’nin örtüsünden yapılan bir
Kuran-ı Kerim ve yine bu kutsal mekanla ilgili dört özel parfüm hediye edildi. Dakikalarca hediyesini inceleyen Mutlu hediyesini çok beğendiğini belirterek Kuran-ı Kerimi yerine bırakırken öpüp başına koymayı da ihmal etmedi.

 

İSMAİLAĞA CEMAATİ DAVETTEYDİ

Açılışa İsmailağa Cematinden de katılım olduğu gözlenirken, özellikle Şenay Akay, Ece Gürsel ve Tanyeli gibi isimlerin katıldığı davette cemaat üyelerinin ve mankenlerin aynı kareye girmesi ortaya ilginç görüntülerin çıkmasına yol açtı. Davette konuklara Zemzem suyu ikram edildi.

 

Son güncelleme: android-time 10:1024.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more