Reklamsız Sözcü

Müslüm Gürses’in doktoru konuştu

Tedavisi yoğun bakımda devam eden Müslüm Gürses'in doktorundan son durum açıklaması.

android-time 16:47 24 Ocak 2013
Müslüm Gürses’in doktoru konuştu
Tedavisi yoğun bakımda devam eden Müslüm Gürses'in doktorundan son durum açıklaması.

Memorial Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Deniz Şener, geçen yıl kasım ayında geçirdiği by-pass ameliyatının ardından yoğun bakımda tedavisi devam eden sanatçı Müslüm Gürses'in sağlık durumuyla ilgili, ”Tekrar gelişen akciğer problemi nedeniyle hastamızın yoğun bakım süreci uzadı. Uygun tedaviyle akciğerdeki sorunu da kontrol altına alıyoruz. Genel durumu son günlerde daha da iyiye gidiyor” dedi.

Şener, yaptığı yazılı açıklamada, Gürses'in tedavisinin bir süre daha yoğun bakımda devam edeceğini belirtti. Ameliyat sonrası Gürses'te karaciğer ve böbrek yetmezliğinin yanı sıra mide-bağırsak şikayetleri oluştuğunu hatırlatan Şener, ”Bu sorunlar tamamen ortadan kalktı. Durumunun iyiye gitmesi üzerine servis takibine alınması planlanmıştı. Ancak tekrar gelişen akciğer problemi nedeniyle yoğun bakım süreci uzadı. Böbrek ve karaciğer fonksiyonlarında herhangi bir sorun yok” ifadelerini kullandı.

Şener, sanatçının akciğerindeki sorunun, enfeksiyon riskine karşı uygulanan uzun antibiyotik tedavisi kullanımına bağlı olduğunu aktararak, ”Uygun tedaviyle akciğerdeki bu sorunu da kontrol altına alıyoruz. Dalgalanmalar gösteren, uzun bir yoğun bakım süreci yaşıyoruz. Genel durumu son günlerde daha da iyiye gidiyor” değerlendirmesinde bulundu.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more