Reklamsız Sözcü

All Star’da kazanan yabancılar

Sloven oyuncu Sasa Vujacic'in sırtladığı Yabancı Yıldızlar, bir sayıyla kazandı.

android-time 18:40 20 Ocak 2013
All Star’da kazanan yabancılar
Sloven oyuncu Sasa Vujacic'in sırtladığı Yabancı Yıldızlar, bir sayıyla kazandı.

2013 Beko All Star maçında Yabancı Yıldızlar Karması, Ülker Sports Arena’da Türk Yıldızlar Karması’nı 116-115 yendi.

Anadolu Efes’ten Sasa Vujacic, rakip potaya gönderdiği 20 sayıyla maçın en skorer ismi oldu. Türk Yıldızlar Karması’nda ise Semih Erden 19 sayı ve 10 ribauntla double-double yaptı.

MVP JOEY DORSEY
Sosyal medya üzerinden kullanılan oylar ve karşılaşmayı takip eden basın mensuplarının değerlendirmeleri sonucu, maçın en değerli oyuncusu (MVP) Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un ABD’li basketbolcusu Joey Dorsey oldu.

Salon: Ülker Sports Arena
Hakemler: Serkan Emlek, Fatih Arslanuoğlu, Semih Vural
Türk Yıldızlar: Ender Arslan 6, Sinan Güler 11, İlkan Karaman 12, Emir Preldzic 4, Semih Erden 19, İzzet Türkyılmaz 16, Ermal Kurtoğlu 13, Ersin Dağlı 13, Serhat Çetin 2, Barış Ermiş 11, Kenan Sipahi 2, Nedim Yücel 6
Yabancı Yıldızlar: Farmar 14, Hawkins 10, McCalleb 6, Savanovic 13, Dorsey 12, Vujacic 20, Bogdanovic 6, Aminu 12, Dixon 3, Davis 8, Penney 4, Davidson 8
1. Periyot: 27-25
Devre: 56-55
3. Periyot: 88-88

SMAÇ YARIŞMASINI TÜRKYILMAZ KAZANDI
Beko All-Star 2013’te smaç yarışmasına Pınar Karşıyaka'dan Alade Aminu, Banvit'ten İzzet Türkyılmaz, Fenerbahçe Ülker'den İlkan Karaman ve Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden Warren Carter katıldı.

Beko All-Star organizasyonun en keyifli etkinliğinin ilk turunda Aminu 142 puan ve İzzet Türkyılmaz 136 puanla finale yükseldi. Büyük bir heyecana sahne olan final bölümünde İzzet Türkyılmaz 148 puanla smaç yarışmasını kazanırken, Aminu 143 puanla ikinci oldu.

Türkyılmaz'a ödülünü TBF Disiplin Kurulu Başkanı İmran Işıldar sundu.

ÜÇ SAYI YARIŞMASININ GALİBİ PENNEY
Beko All-Star 2013’te üç sayı yarışmasına Aliağa Petkim'den Lionel Chalmers, Erdemir'den Melih Mahmutoğlu, Pınar Karşıyaka'dan Jon Diebler, Türk Telekom'dan Daniel Harris Brown, Hacettepe Üniversitesi'nden Ogün Sevinç, TED Ankara Kolejliler'den Kirk Penney ve Olin Edirne'den Bekir Yarangüme katıldı.

Eleme turunda Penney 22 puan, Bekir 17 puan ve Ogün Sevinç 15 puan toplayarak finale kaldı. İlk turda 22 puan toplayan Penney, finalde de 18 puanla ilk sırayı aldı. Finalde Ogün Sevinç 17 puan, Bekir ise 11 puanda kaldı.

Penney'e ödülünü TBF Disiplin Kurulu Başkanı İmran Işıldar sundu.

ŞUT YARIŞMASI
Birinci takımı Hüsnü Çakırgil, Birsel Vardarlı, Jordan Thedore, ikinci takımı Levent Topsakal, Şaziye İvegin, Lionel Chalmers ve üçüncü takımı da Serdar Apaydın, Esra Şencebe ve Daniel Ewing oluşturdu.

İstasyonları 37 saniyede tamamlayan Serdar Apaydın, Esra Şencebe ve Daniel Ewing'in takımı birinci olurken, Levent Topsakal, Şaziye İvegin, Lionel Chalmers'ın takımı 57 saniye ile ikinci ve Çakırgil, Birsel Vardarlı, Jordan Thedore'un oluşturduğu takımla 1:43 saniye ile üçüncü oldu.

Yıldızlar Şut Yarışmasını kazanan Serdar Apaydın, Esra Şencebe ve Daniel Ewing'in oluşturduğu takım, ödülünü Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı Akın Suel’den aldı.

TRİBÜNDE 15 BİN KİŞİ
Basketbolseverler, Fenerbahçe Ülker Sports Arena'da düzenlenen Beko All-Star 2013 organizasyonuna büyük ilgi gösterdi. Organizasyonun biletleri günler öncesinde tükenirken, yaklaşık 15 bin kişi Ülker Sports Arena'da düzenlenen muhteşem şöleni yerinden takip etme şansı yakaladılar.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more