Reklamsız Sözcü

Baros açıklaması

Samet Aybaba, Kartal'ın gündemindeki konularla ilgili soruları yanıtladı.

android-time 00:52 4 Ocak 2013
Baros açıklaması
Samet Aybaba, Kartal'ın gündemindeki konularla ilgili soruları yanıtladı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, Antalya kampında akşam yapılan antrenman öncesi gazetecilerle sohbet etti.

FERNANDES’İN DURUMU
“Manuel Fernandes’in tedavisi sürüyor. İkinci yarının ilk maçında takımdaki yerini alabilir. Kamp süresinde bir gün takımla birlikte çalışacak, bir gün otelde özel antrenman yapacak.”

“BAROS GÜNDEMİMDE HİÇ OLMADI”
Tecrübeli teknik adam, adı sezon başında ve devre arası transfer dönemi öncesi Beşiktaş’la anılan Galatasaraylı futbolcu Milan Baros konusunda bir tasarrufu olmadığını dile getirerek, “Baros ile ilgili ne şimdi, ne de sezon başında talebim yoktu. Kendisi Galatasaray’ın oyuncusu ve bizim transfer çalışmalarımız içinde yer almıyor” dedi.

YENİ TRANSFER SİNAN KURTULMUŞ
“Sinan Kurtulmuş’u geleceğe yönelik bir planlama doğrultusunda transfer ettik. Henüz 18 yaşında ama performansı ile sürpriz yapabilir. Olcay’ın bize gelemeden önce attığı bir gol görüntüsü vardı. Televizyonda sürekli o gol gösteriliyordu. Şimdi 6 tane gol attı. Sinan da beklentilerin üstüne çıkabilir.”

KAMP YERİNİN SON GÜN DEĞİŞME NEDENİ
“Kalmayı planladığımız ilk otelde son bir haftada çok fazla yoğunluk oluşmuş. Biz de kamp yerini değiştirdik. Tayfur Havutçu’nun kamp yapmayı düşündüğümüz ilk otelde olacağı için bizim program değiştirdiğimiz iddiaları hem yanlış hem de ayıptır. Tayfur da Beşiktaşlı, biz de Beşiktaşlıyız. Hatta Antalya’ya gelirken Tayfur Havutçu ile uçakta karşılaştık. Kendisine tesislere gelmesini, istediği zaman gelebileceğini söyledim. Aramızda kesinlikle bir sorun yok.”

“GÖKHAN’I BİR TÜRLÜ SÜZEMEDİK”
“Gökhan Süzen konusunda temaslarımız sürüyor. Kendisi istediğimiz bir futbolcu. Ancak Gökhan’ı bir türlü süzemedik.”

“EVDEKİ NENE SANIYORSUNUZ GALİBA”
Aybaba, bir gazetecinin Nene hakkında yaptığı yorum üzerine ise şunları söyledi:
“Nene transferine bakıyoruz ama henüz bir sonuç yok. Siz Nene’yi evdeki “Nene” sanıyorsunuz galiba. Evdeki “Nene” ile sahadaki Nene’yi karıştırmayın.”

KİRALIK VERİLECEK GENÇ FUTBOLCULAR
“Genç futbolcularımızdan Kadir Arı ve Mertcan Aktaş’ı kiralık olarak farklı takımlara vermeyi düşünüyoruz. İlerleyen günlerde bu konuda gelişme olabilir.”

Son güncelleme: android-time 00:5904.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more