Reklamsız Sözcü

G.Saray’dan sürpriz hamle

Inter'le yapılan ön protokolün süresi ara transferin sonuna kadar uzatıldı.

android-time 11:49 18 Ocak 2013
G.Saray’dan sürpriz hamle
Inter'le yapılan ön protokolün süresi ara transferin sonuna kadar uzatıldı.

Galatasaray, Wesley Sneijder'deki ısrarını sürdüyor. Sarı-kırmızılı kulüp bir yandan Türkiye'ye gelme konusunda tereddütler geçiren, bir yandan da Inter'den ayrılması halinde alacaklarını bırakmak istemeyen (2 milyon euro) Hollandalı oyuncu için transferin son gününe kadar bekleyecek.

AYSAL: SNEIJDER OLMAZSA…

Cimbom dün sürpriz bir hamle yaparak dünyaca ünlü yıldız için son bir atakta daha bulundu. Inter'le oyuncunun 7.5 milyon euroya Galatasaray'a satılması konusunda daha önce protokol imzalayan sarı-kırmızılılar, bu anlaşmanın dün itibariyle (18 Ocak) sona ermesi üzerine İtalyan kulübü ile yeniden masaya oturdu. Buna göre Inter ile Galatasaray arasındaki anlaşma transferin sona ereceği 1 Şubat tarihine kadar geçerli olacak.

Alternatifi yok
Sneijder'in transfer olmamasını “Dünyanın sonu değil” diyerek karşılayan Başkan Ünal Aysal'ın önceki gün medya yoluyla yıldız oyuncuya, “Kararını ver. Yoksa 3-4 alternatifimiz var” mesajını yollaması da bir taktik olarak yorumlandı.

Geçen yıl Reyes-Forlan ve Ujfalusi için yaşanan acı tecrübeden sonra Milano seferi Divan Kurulu toplantısında yoğun şekilde eleştirilen Aysal'ın aynı duruma düşmemek için bu transferden vazgeçmediği kaydedildi.

İtalyan basınına “Acelem yok. Son güne kadar (31 Ocak) bekleyeceğim” diyen Sneijder'in kararını vermesi ve kulübünden alacaklarını tahsil etmesi için süreyi uzatan sarı-kırmızılıların, bu bölge için başka bir alternatif düşünmediği bildirildi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more