Reklamsız Sözcü

Galatasaray’ı ikiye böldü

Sneijder'in sürekli zaman geçirmesi, birçok yöneticinin sabrını taşırdı.

android-time 13:27 15 Ocak 2013
Galatasaray’ı ikiye böldü
Sneijder'in sürekli zaman geçirmesi, birçok yöneticinin sabrını taşırdı.

Wesley Sneijder’in Galatasaray ile süren tartışmalı transfer flörtü, spor kamuoyunun bir numaralı gündemi olmaya devam ediyor. Ancak önceleri transferine bitti gözüyle bakılan Hollandalı yıldızın kararını vermekte nazlanması ve süreyi uzatması, yönetimde çatlak sesler çıkmasına neden oluyor.

Yönetimin en tecrübeli isimlerinden Refik Arkan’ın “Sneijder’in transferinin yüzde 95 bitti” açıklamasının üstünden bir gün geçmesine karşın bu transfere nokta konulamaması, yönetim kurulubdaki birçok ismi fazlasıyla germiş durumda.

‘SNEIJDER OLMAYACAK’

Yöneticilerden çoğu, Sneijder’in işi yokuşa sürmesi sonrasında karşı bir duruş sergilenmesi gerektiği ve bu transferden vazgeçilmesi gerektiği görüşünde. Bir yönetici ise Sneijder’e verilen astronomik rakama kesinlikle karşı olduğunu vurgulayıp, bu transferden hemen vazgeçilmesini fikrinde.

Galatasaray Yönetimi’nde birçok kişinin Sneijder’den sıtkı sıyrılmış durumda, yönetim kurulunda bu transferle ilgili bir oylama yapılsa büyük bir olasılıkla transferden vazgeçilebilir. Ancak Başkan Ünal Aysal’ın ısrarı, Hollandalı yıldızın kaprisine göz yumulmasına neden oluyor.

Aysal’ın taraftar ve Fatih Terim’e verdiği yıldız sözünü tutmak ve bizzat açıkladığı transferi gerçekleştirmek istemesi, Sneijder transferini hala canlı tutuyor. Son bir haftada yaşananlar ise Galatasaray Yönetimi’nin çoğunluğunu Sneijder karşıtı yapmış durumda.

Son güncelleme: android-time 13:3015.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more