Reklamsız Sözcü

‘Gelinen nokta yeterli değil’

Eski hakem olan babası, oğlunun performansı hakkında konuştu.

android-time 21:11 9 Ocak 2013
‘Gelinen nokta yeterli değil’
Eski hakem olan babası, oğlunun performansı hakkında konuştu.

2012 yılında yönettiği uluslararası karşılaşmalar ile Türk hakemliğinde önemli başarı elde eden Cüneyt Çakır’ın eski hakem olan babası Serdar Çakır, yakalanan başarının istikrarlı bir şekilde devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Oğluyla gurur duyduğunu belirten Serdar Çakır, uzun yıllar önce yapılan planlamanın olumlu sonuçlarının alındığını dile getirdi.

Antalya’da gerçekleştirilen Merkez Hakem Kurulu Üst Klasman Hakem Ara Semineri’nde oğlu Cüneyt Çakır ile yan yana gelen Serdar Çakır şunları söyledi;

“Türkiye’de hakemlik konusunda uzun yıllar önce yapılan bir planlama ve eğitim çalışması var. Bu planlama çerçevesinde yetişen bir grup oldu. Son yıllarda bu planlama sonucunda yetişen hakem nesli başarılı olmaya başladı. Bu grup 18 yaşında hakemliğe başladı. Erkan başladıkları için bu tecrübe kazandılar. Şu anda Süper Lig’de tecrübeli hakemler görev yapıyorlar. Yıllardır Türk halkının ve eski hakemlerin Avrupa’da bizim hakemlerimizin de başarılı olması yönünde bir arzusu vardı. Bugün geldiğimiz noktada Şampiyonlar Ligi’nde maç yönetmek haber olmamaya başladı. Geçmişte bu durumlar birinci sayfalardan verilirdi. Gelinen nokta yeterli değil. Bu çizgiyi diğer hakemlerin devam ettirmesi gerekiyor.”

Son güncelleme: android-time 21:1209.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more