Reklamsız Sözcü

Gençler’den imza şov

Gençlerbirliği, 4 futbolcuya resmi imza attırarak kadrosuna kattı.

android-time 14:33 4 Ocak 2013
Gençler’den imza şov
Gençlerbirliği, 4 futbolcuya resmi imza attırarak kadrosuna kattı.

Devre arası transfer çalışmalarına hızlı başlayan Gençlerbirliği, daha önce anlaşmaya vardığı 4 futbolcuya resmi imza attırarak kadrosuna kattı.

Başkent temsilcisi, Nemanja Tomic ve Belçikalı forvet oyuncusu Bjorn Vleminckx’in yanı sıra, Türk futbolcular, Doğa Kaya ve Kerim Zengin ile resmi sözleşme imzaladı. Gençlerbirliği İlhan Cavcav Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine, Başkan İlhan Cavcav ve yeni transferler katıldı.

Gençlerbirliği, Doğa Kaya ve Kerim Zengin ile 2,5 yıl, Tomic ile de 3,5 yıllık sözleşme imzalarken, Vleminckx’i de sezon sonuna kadar kiraladı. İmza töreninde konuşan İlhan Cavcav, Gençlerbirliği kulübü olarak 2013 sezonunda ilk defa transferde 4-5 yabancı futbolcuyu kadrolarına kattığını söyledi.

Birinci devreyi en az 30 puanla bitirmeyi düşünürken, elde olmayan nedenler ve hakemlerin yaptığı hatalar neticesinde, 21 puanla tamamladıklarını belirten Cavcav, “Ankara’yı temsil eden bir kulüp olmamız nedeni ile 2. devreye daha hazırlıklı olmak için 4 kişi transfer ettik. İkinci devre daha iyi bir Gençlerbirliği izleyeceksiniz.” dedi.

Transfere ilk defa, 3,5 – 4 milyon dolar gibi yüksek miktarlarda para verdiğini de ifade eden Başkan Cavcav, “Transfer politikalarında bir değişikliğe mi gidildi?” sorusuna şöyle cevap verdi:

“Ben eskiden yabacı ülkelere gidip maçları izliyordum. Futbolcuyu beğenirsem alıyorduk, ancak belimden ameliyat olduktan sonra, yürümekte güçlük çekiyorum. Şimdi daha çok menejerlerin tavsiyeleri ile hareket ediyoruz. Değer verdiğimiz arkadaşları tespit ediyor, diğerleri de beğenir ve onay verirse alıyoruz. Ayrıca, ligin kalitesi her geçen gün artıyor. Artık maçlar daha zor.”

Digitürk yayınlarından elde edilen gelirin adil dağıtılmadığını da kaydeden Cavcav, Türkiye Futbol Federasyonu’na büyük işler düştüğünü de vurguladı.

Son güncelleme: android-time 14:4804.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more