Reklamsız Sözcü

Hamit’i heyecan sardı

G.Saray'ın yıldız ismi Hamit Altıntop, Belek kampında GSTV’ye konuştu.

android-time 14:27 10 Ocak 2013
Hamit’i heyecan sardı
G.Saray'ın yıldız ismi Hamit Altıntop, Belek kampında GSTV’ye konuştu.

Kamp çalışmalarının gayet iyi gittiğini belirten Hamit Altıntop, “Takım inanılmaz konsantre durumda. Hocalarımızla ikinci yarıya çok iyi hazırlanıyoruz. Kenetlendik. İdmanlara da bu şekilde çıkıyoruz. İstanbul'daki kadar soğuk olmasa da, burada da inanılmaz bir rüzgâr vardı. İdmanları statta yapmadığımız için rüzgâr antrenmanın kalitesini biraz etkileyebiliyor. Yine de en iyisini yaptığımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Sezonun ilk yarısındaki eksiklerini hocalarıyla konuştuklarını anlatan başarılı oyuncu, “Bize yakışmayan puan kayıpları yaptık. O puanları kaybetmesek tablo biraz daha farklı olabilirdi. Hedefimiz ilk yarıdan daha çok puan toplamak. Onu da başarırsak sezonu lider bitirebiliriz” dedi.

Milli futbolcu, idmanların biraz ağır olduğunu söylese de bunun normal olduğuna vurgu yaparak, “Bir hafta oldu. Ve idmanlar ağır diyebiliriz. İnsanda biraz yorgunluk olabilir, ama o da doğaldır. İyi çalışmanın karşılığı yorgunluktur, ağrı, sızıdır. Bunlar da normal. Daha ilk maça 7-8 günlük bir süremiz var. İnanılmaz bir heyecanla ilk maçı bekliyoruz” diye konuştu.

Hamit Altıntop, Şampiyonlar Ligi'ndeki Schalke 04 eşleşmesi ile ilgili olarak şunları söyledi:
“Lige iyi başlarsak Schalke maçlarına farklı bir özgüvenle çıkabiliriz. Burada Schalke sözünü çok duydum. Alman basını da burada. İster istemez, geliyorlar, ayaküstü soruyorlar. Onlarda da bizdeki kadar bir heyecan var. Ama orası farklı bir alan. İlk önce lig, daha sonra Schalke maçı geldiğinde de onu en iyi şekilde oynayıp turu atlayarak hedefimize ulaşmak istiyoruz.”

Yüksek beklentileri doğal karşılayan Altıntop, “Biz de aynı beklentilere sahibiz. Onun için çalışıyoruz. Futbol, kollektif bir oyun. Bunu hiçbir zaman unutmamak lazım. Hocası var, işte Galatasaray TV'si var, şoförü var, malzemecisi var. Ve en önemli etken olarak taraftarı var. Hep beraber bu yola devam edersek, biraz sabırla da, istediğimiz sonuçlara ulaşırız” diyerek sözlerini noktaladı.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more