Reklamsız Sözcü

Hawkins’in olay fotoğrafı!

Hawkins'in TBF Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi camiada şok etkisi yarattı.

android-time 10:36 23 Ocak 2013
Hawkins’in olay fotoğrafı!
Hawkins'in TBF Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi camiada şok etkisi yarattı.

All-Star 2013 organizasyonun bitmesinden sonra Galatasaray Medical Park’ta forma giyen Dawid Hawkins, Jamont Gordon, Ersin Dağlı ve Carlos Arroyo bir gece kulübüne gitti.

Geç saatlere kadar eğlenen sarı kırmızılı oyuncuların ellerindeki purolar, önlerindeki içki şişeleri dikkatlerden kaçmadı. Galatasaraylıların bu eğlenceli gecesini bu fotoğrafla ölümsüzleştiren ise Jamont Gordon oldu.

 

 

 

 

 

 

 

İdrar örneğinde keyif verici yasaklı maddeye rastlanan David Hawkins’in savunması istendi ve yıldız oyuncu tedbirli olarak Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Sürecin devamı için Hawkins’in savunması beklenmeye başlandı. Hawkins, B numunesinin açılmasını da talep etti. TBF Disiplin Kurulu karar vermek için Köln’den ikinci test sonuçlarını bekleyecek. Bu sonucun da pozitif çıkması durumunda cezası açıklanacak.

“YEMİN EDERİM MADDE KULLANMADIM”
Hawkins’te keyif verici maddeye rastlanırken, G.Saray Basketbol Takımı koçu Ergin Ataman’ın bu şok haber sonrası ABD’li basketbolcuya “Böyle bir madde kullanıyor musun?” sorusunu ilettiği öğrenildi. Hawkins’in ise cevabı şu oldu: “Hayır, yemin ederim kullanmadım. Kullanmıyorum.”

2 SENE CEZA ALABİLİR
ABD’li oyuncunun doping testinin pozitif çıkması soruları da beraberinde getirdi. Daha önce de keyif verici madde kullandığı ortaya çıkan Hawkins, duruma itiraz eder ve B numunesini de açtırıp, o numunesi de pozitif çıkarsa cezası 3 aydan fazla olacak. Kullanılan maddenin kokain olması halinde ise alacağı ceza 2 seneyi bulacak.

G.SARAY’DAN ‘POZİTİF’ AÇIKLAMASI
Galatasaray Şubesi Koordinatörü Murat Özyer, Royal Halı Gaziantep BŞB ile yaptıkları maçın ardından David Hawkins’ten alınan doping numunesinin pozitif çıktığını belirtti. Özyer, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından önceki gün kendilerine konuyla ilgili bildirim yapıldığını da belirtti.

Son güncelleme: android-time 10:5723.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more