Reklamsız Sözcü

İşte Beşiktaş’ın stat kararı

Levent Erdoğan, gelecek sezon hangi statta oynayacaklarını açıkladı.

android-time 09:48 2 Ocak 2013
İşte Beşiktaş’ın stat kararı
Levent Erdoğan, gelecek sezon hangi statta oynayacaklarını açıkladı.

Beşiktaş, uzun yıllardır yeniden yapmayı planladığı İnönü Stadı için Nisan ayından çalışmalara başlayacak.

İNÖNÜ’NÜN YAPIMINA BAŞLANIYOR
Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Levent Erdoğan, konuyla ilgili olarak Radyospor’a yaptığı açıklamada, “Nisan ayında İnönü’yü yeniden yapmak için çalışmalara başlayacağız. İnönü’nü yapımı planlamamıza göre yaklaşık 1.5 yıl sürecek” diye konuştu.

KASIMPAŞA’DA OYNAMAK İSTİYOR
1.5 yıl boyunca Beşiktaş maçlarını nerede oynayacak sorusuna Levent Erdoğan, “Türk Telekom Arena ve Şükrü Saraçoğlu’nda oynamak sağlıklık görünmüyor. Talihsiz durumlar yaşanabilir. Zaten kulüplerde çok sıcak bakmıyor. Recep Tayyip Erdoğan Stadı en iyi seçenek olarak görünüyor” diye yanıtladı.

Kasımpaşa Kulübü ile henüz görüşmediklerini anlatan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:
“Yönetim Kurulumuz bu konu hakkında gerekli kararları aldıktan sonra harekete geçecektir.”

BAKANLIK ONAYLAMIŞTI
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İnönü Stadı’nın yeniden yapımı konusunda gerekli onayın çıktığını Aralık ayında açıklamıştı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman, yaptığı açıklamada, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün İnönü Stadı ile ilgili plan revizyonu başvurusunda bulunduğunu söyleyerek, “Bakanlık olarak kamuya ait araziler üzerinde plan yapma yetkimiz var. Burası da zaten Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın. Bakanlık ile anlaşarak protokol yaparak bize geldiler. Biz de planı onayladık.” demişti.

BATUHAN’IN SON ŞANSI
Batuhan Karadeniz’in performansına da değinen Levent Erdoğan, “Batuhan’dan umudu kesmedik. O da şunu bilmeli ki Samet hocayla birlikte ya toparlanıp çıkışa geçecek ya da futbol hayatı bitecek. Bu son şansı” dedi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more