Reklamsız Sözcü

İşte Sneijder’in maliyeti

Sarı-kırmızılı kulüp, Hollandalı yıldıza müthiş bir teklifte bulundu.

android-time 09:50 10 Ocak 2013
İşte Sneijder’in maliyeti
Sarı-kırmızılı kulüp, Hollandalı yıldıza müthiş bir teklifte bulundu.

Galatasaray Yönetimi, Wesney Sneijder transferinin kulübü Inter'le olan kısmını tamamen çözüme kavuşturdu. Sarı-kırmızılıların başkanı Ünal Aysal, İtalya'da Inter Başkanı Massimo Moratti ile yediği yemekte Hollandalı yıldızın da gündeme geldiğini belirtirken “O konuda müspet bir ivme kazanıldı. Ben de talimatı verdim. Önümüzdeki günlerde olay netleşir. İkimiz de ortak bir karar aldık. Olsun mu, olsun diye. Ancak menajer, aile gibi birçok etmen var. Biz çok yüksek rakamlar vermek istemiyoruz. Herhalde görüşmeler sonunda bizim istediğimiz ücret indirimi sağlanacaktır” açıklamasıyla görüşmelerin resmen başladığını bizzat açıklamıştı.

KULÜPLER ANLAŞTI
Milliyet Gazetesi’nin haberine göre; Milano’da yenen yemekten 2 gün sonra ise kulüpler Sneijder'ın bonservisi konusunda anlaşmayı sağladı. Ancak konunun bu kadar kısa sürede çözülmesinde başkan Ünal Aysal'ın iş hayatındaki başarılı performansını pazarlıklarda da göstermesinin payı büyük. Nedeni ise Moratti ile yenen yemekte Aysal, “Sneijder'ı satmayı düşünür müsünüz?” diye sorarken, İtalyan ekibinin sahibi ise ücretinde indirimi kabul etmeyen ve satılması planlanan Hollandalı futbolcu için kapıyı 15 milyon Euro'dan açtı. Ancak Ünal Aysal'ın teklifi İtalyanlar'ın önerisinin yakının geçmek bir yana masadakileri adeta şoke etti. Çünkü Aysal, 15 milyon Euro isteyen Moratti'ye yaptığı teklif ‘0'dı. (yazıyla da sıfır).

SIKI PAZARLIK
Bu durum Inter cephesinde şaşkınlık yaratırken, sarı-kırmızılıların başkanı ‘0'ın gerekçesini ise Inter'i 15 milyon Euro'luk yükten kurtarmalarına bağladı. Aysal, kulübüyle 2015 sezonunun sonuna kadar sözleşmesi bulunan ve yıllık ücreti 6 milyon Euro olan Hollandalı'nın takımda kalması durumunda Inter'in 15 milyon Euro ödemesi gerektiğini dikkat çekti.

Son gelişmelerin ardından iki gün boyunca süren pazarlıklarda Inter, 8 milyon Euro'ya kadar indi. Böylece Aysal'ın transferde uyguladığı taktik işe yaradı ve taraflar G.Saray'ın belirlediği maksimum rakam olan 8 milyon Euro'ya el sıkıştı.

İMZA iCiN 6 MiLYON EURO
Kulüplerin anlaşmasından sonra transferin tamamlanması için iş Sneijder'ın ikna edilmesine kaldı. Bunun için de sarı-kırmızılılar Hollandalı yıldıza müthiş bir teklifte bulundu. Takım içindeki dengeleri düşünerek yıllık garanti ücret olarak 3.2 milyon Euro, maç başı olarak ise 25 bin Euro önerildi. Ancak Inter'de yıllık 6 milyon Euro kazanan Hollandalı için bu rakamlar yetersiz gibi gözükse de yönetim şampiyonluk ve Avrupa'da alınacak başarılı sonuçlar için de yıllık yaklaşık 750 bin Euro'yu bulan prim ve bonus için garanti verdi.

YANIT BEKLİYORLAR
Sarı-kırmızılıların Sneijder'i ikna etmek için yaptığı asıl hamle ise 6 milyon Euro'luk imza parası teklif etmek oldu. Şimdi sarı-kırmızılı yönetim gelmesi durumunda 3.5 yılda 22 milyon Euro kazanacak olan Hollandalı futbolcunun vereceği yanıtı bekliyor.

G.Saray niye şanslı?
1. Hâlâ Şampiyonlar Ligi'nde oynuyor
2. Tottenham ve Anzhi, Avrupa Ligi'nde
3. Dirk Kuyt'ın karısı Gertrude Kuyt

Galatasaray dışında Wesley Sneijder'e Tottenham ile Anzhi de talip. Ancak futbolcunun Devler Ligi'nde ileride gidebilecek bir takımda oynamak istemesi G.Saray'ın en büyük avantajı. Çünkü Tottenham G.Saray'ın verdiği rakamın yanına yaklaşamıyor hem Avrupa Ligi'nde mücadele ediyor.

Guus Hiddink'in takımı Anzhi de 10 milyon Euro önerse de Avrupa Ligi'nde yoluna devam ediyor olması sarı-kırmızılıların elini güçlendiriyor.

Diğer önemli faktör de Kuyt ailesi sayesinde gelmeleri durumunda İstanbul'a alışmakta zorluk çekmeyecek olmaları.

Sneijder Inter'le idmanda
Galatasaray’ın görüşmelere başlandığını borsaya bildirdiği Sneijder, dün Inter ile antrenmana çıktı… Hollandalı futbolcunun bu konuyla ilgili Twitter'a yazdığı, “İdman için hazırım. Uzun bir süre sonra Cannavaro ve Materazzi'yi göreceğim için de heyecanlıyım” mesaj ise kafaarı karıştırdı.

TWITTER YIKILDI
@Blau_Kopf: Sana şiir yazdım, oldum derbeder. Yengeyi ikna etmezsen elalem ne der? Forvetteki partnerin Johan Elmander, kop gel Inter’den Wesley Sneijder
@nietzschezsimdi: Aşkından olduk derbeder, bu taraftar seni çok sever. Herkes senden haber bekler, kop gel artık Sneijder
@UnalBasgan: Benim hanım altın günlerine seni dahil etmiş. Pazartesi sende toplanacaklarmış çabuk gel bence @YolantheCabau
@mehmetkrtl: Yenge tut kolundan Sneijder’i getir istanbul’a. Yer konusunu sıkıntı yapmayın, ev bulana kadar bizde kalırsınız @YolantheCabau

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more