Reklamsız Sözcü

İmparator sonunda patladı!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Kasımpaşa maçını değerlendirdi.

android-time 00:44 19 Ocak 2013
İmparator sonunda patladı!
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Kasımpaşa maçını değerlendirdi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Kasımpaşa’ya 2-1 mağlup oldukları maç sonunda basın mensuplarına çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim “Oyuna iyi başlandı, kontrol de bizdeydi. 1-0’dan sonra daha rahattık. Kopma noktası bizim için 2. golü yakaladığımızda Emre’nin değerlendiremediği pozisyondu. O ana kadar rakibin tek şutu yoktu. Ancak golden sonra değişti. Oyun olarak da hak etmedik, mücadele olarak da hak etmedik. Kasımpaşa bizden daha iyi oynadı, mücadele etti. Maçın özeti bu. Burada kendimizde hatayı aramamız gerekir. Rakibi de tebrik etmemiz gerekir.” dedi.

“KELİMELERİ DİKKATLE SEÇİYORUM”
Konuşmayacaktım ama kaybedince başka yerlere çekilebilir. Ben genel olarak sessiz kaldım, sessizlik de iyi bir yanıt. Bu önemli bir tavır. Çok önemli bir konu olduğu için her kelimeyi dikkatle seçiyorum.

“CAMİA DURDUK YERE ÇÖZÜLÜYOR”
Sessiz kalarak, gündemden kopmadan, olayları izleyerek, yazılanları takip ederek her şeyi daha iyi anladım ve kavradım. Çok iyi şekilde süzgeçten geçirip olayları izlemek insanlara çok şey katıyormuş. 2 senedir yaşanan ve yaşatılan sürekli başarıya rağmen bir camia durduk yere içeride çözülebiliyor ve karıştırılabiliyor. Bedel ödetmek gibi bir niyetim yok. Geçmişim muhasebesini yapmıyorum.

“ÇOK SIKILDIM VE YORULDUM”
Geleceğe bakarken insanların atacağı 1 adıma 10 adım karşılık vermek isterken önüme çıkarılan şeylerden artık çok sıkıldım ve çok yoruldum. Burada herkese ama herkese sesleniyorum. Bir Galatasaraylı olarak, bu kulübe 40 yıl hizmet etmiş biri olarak, Galatasaray’ın bir elemanı olarak rahat ve huzurlu çalışacağım. Kişilerle değil saha ile ilgileneceğim.

“ARTIK MÜSAADE ETMEYECEĞİM”
Hepimiz insanız, hata yapabiliriz. Hata yamak insanlara mahsustur. İnsanlara daha fazla zarar vermeden, Galatasaray markasının değerini zedelemeden ağız tadıyla içimizde daha iyi anlaşarak işimize bakalım. Herkes işini yaparsa çok daha huzurlu oluruz. Yeterince malzeme olduk, daha fazla olmayalım. İşimiz, maçımız inşallah başarılarımız konuşulsun. Bunu sizden özellikle rica ediyorum. Sustuğum için rahat değilim ama düşünmek zorunda olduğum bir takımımım var. Daha fazla olaylara müsade etmeyeceğim.

Unutmayalım ki; ne teknik direktör, ne oyuncular, ne yöneticiler, ne de başkan, hiçbiri Galatasaray’dan büyük değildir. Galatasaray’dan büyük olmadı olamaz da. Birtek gerçek var o da Galatasaray’dır…

Son güncelleme: android-time 06:4119.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more