Reklamsız Sözcü

Mesut’a büyük onur!

Madame Tussaud Müzesi'ne Mesut'un mumyası da yerleştirilecek.

android-time 12:01 23 Ocak 2013
Mesut’a büyük onur!
Madame Tussaud Müzesi'ne Mesut'un mumyası da yerleştirilecek.

Sayısız ünlülerin mumyalarının yer aldığı Berlin’deki Madame Tussaud müzesine yerleştirilecek Mesut Özil’in de balmumu heykelinin yapımı için çalışmalar başladı.

Balmumu heykelini yapacak heykeltraş ve fotoğrafçılar Madrid’te Mesut Özil’in saatlerce süren fotoğraf çekimini yapıp ölçülerini aldılar.

Heykeltraşlar Mesut Özil’in balmumu heykelini 2013 Haziran ayına kadar bitireceklerini bu tarihten itibaren de müzede ziyaretçilerin görebileceğini söylediler. Fotoğraf çekimlerinde oldukça heyecanlı gözüken Real Madrid’in Türk yıldızı Mesut Özil, “Heykelimin yapılıp Berlinde sergilenecek olmasından dolayı büyük bir gurur içindeyim.” diye konuştu. Real Madrid’in Alman Milli futbolcusu Mesut Özil, yapılacak mumyasıyla arasında E.T, Papst Benedikt XVI, Julia Roberts, Angelia Jolie ve Jennifer Lopez’inde olduğu müzede sergilenerek, ebedileştirilecek olmasının mutluluğu içinde olduğunu belirtip, “Özellikle halkın yaptığı oylamada Mesut Özil adını seçmelerinden onur duydum” dedi.

Balmumundan heykel ustası Marie Tussaud (1761-1850) tarafından kurulan müzelerin merkezi Londra olup, Berlin’den başka Amsterdam, Honkong, New York, Los Angales, Sangay’da da temsilcilikleri bulunuyor. Her yıl milyonlarca ziyaretcinin gezdiği Madame Tussaud müzelerinde Atatürk’ten Bill Clinton’a ,Nelson Mandela’ya; Elvis Presley’den Alfred Hitchcock’a kadar sayısız ünlünün mumyaları bulunmaktadır. Mesut Özil’in mumyası ise Franz Beckenbauer ve Oliver Kahn’dan sonra üçüncü Alman futbolcu olacak.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more