Reklamsız Sözcü

Özerten: Kul hakkı yemeyin

Ufuk Özerten, Antalya'da yapılan seminerde hakemlere böyle seslendi.

android-time 15:58 9 Ocak 2013
Özerten: Kul hakkı yemeyin
Ufuk Özerten, Antalya'da yapılan seminerde hakemlere böyle seslendi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Ufuk Özerten, Merkez Hakem Kurulu (MHK) Üst Klasman Hakem Ara Semineri’nde hakemlere tavsiyelerde bulundu.

Ajansspor’un haberine göre; Özerten, “Sizler futbolun en önemli yardımcı unsurlarısınız. Bu süreç sarp ve dikenli. Kimisi düşüyor, kimisi yaralanıyor sebep arıyor. Ama futbol dünyanın her yerinde böyle. MHK Başkanı olduğum dönemde Süper Lig maçlarına giden 18 hakemi maça gitmeden önce arardım, hepsine de aynı şeyi söylerdim. MHK olarak dualarımız, beynimiz, her şeyimiz sizin yanınızda. Kurban olduğum mevlanın affetmediği tek şey kul hakkı. Sakın ola ki kul hakkı yemeyin. Her kulübe eşit mesafedeyiz. Sahaya aslan gibi gidin, başınız dik olsun, sahadan da aynı şekilde çıkın. Zekeriya Bey de konuşmasında size bu morali verdi. Bizler de hakemlerimizin her zaman daha iyiye gitmesi konusunda elimizden gelen her desteği verdik. En iyi tabirle yediğiniz önünüzde, yemediğiniz arkasında. Eğitim en iyisi, teknolojinin en iyisi veriliyor. Daha iyiye gitmenizi istiyoruz. Türkiye'nin yaşadığı adını bile anmak istemediğimiz kötü süreçte bir tek hakemin adının geçmemi bizleri fazlasıyla sevindirmiş, mutlu etmiştir. Bundan her zaman gurur duydum” dedi.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in son anda çıkan bir sorun nedeniyle seminere katılamadığını belirten Özerten, “TFF başkanımız Yıldırım Demirören bey de aramızda olacaktı ancak oğlunun dün gece ağır bir rahatsızlık yaşaması nedeniyle gelemedi. Ama biraz önce konuştum, hepinizin teker teker alnınızdan öptüğünü, başarılarınızın daim olmasını dilediğini söyledi” dedi.

“KUL HAKKI YEMEDEN DÜDÜK ÇALIN”
Hatanın olabileceğini, önemli olanın yanlış yapmamak olduğunu belirten Özerten, “Her zaman insanoğlunun var olduğu yerde hatalar olacaktır. En büyük korkumuz yanlış olmaması. Yanlış yapanı biz değil, önce siz aranızda barındırmayacaksınız. ‘Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için’ felsefesiyle hareket edeceğiz. Türk hakemliği epey bir süredir yükselişte. Önemli olan burada tutunmak değil, daha yukarı çıkmaktır. Sizin kabiliyeti ve yüreğine inanan bir büyüğünüzüm. Lütfen sizler de beyninizi ve yüreğinizle her 90 dakikanızda TFF için, MHK için, kendi aileniz ve kendi kişiliğiniz için dünya ile ilişkinizi keserek kul hakkı yemeden herkese eşit düdük çalın. TFF olarak sizleri seviyoruz başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Son güncelleme: android-time 16:0209.01.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more