Reklamsız Sözcü

Özkahya’ya destek geldi

Müftüoğlu, 6 hakem uygulamasının baskıyı azaltacağını ifade etti.

android-time 11:10 10 Ocak 2013
Özkahya’ya destek geldi
Müftüoğlu, 6 hakem uygulamasının baskıyı azaltacağını ifade etti.

Spor Toto Süper Lig’de 13. sezonunu geçiren hakem Kuddusi Müftüoğlu Antalya’da gerçekleşen Merkez Hakem Kurulu Üst Klasman Hakem Ara Semineri’nde soruları yanıtladı.

Gelecek sezon hayata geçecek olan 6 hakem uygulamasının olumlu sonuçlar vereceğini belirten Müftüoğlu, “Ben 13 yıldır bu ligde görev yapıyorum. Koşulların her zaman aynı olduğunu gördüm. Çok fazla bir değişiklik olmaz. Eleştiri Türk halkının yapısında var ve gittikçe artan bir dozda devam ediyor. Biz hakemler, hazırlıklarımızı en iyi şekilde yapmaya devam ediyoruz. Son dönemde uluslararası maçlarda görev sayısının artması da bizi çok mutlu eden bir durum. Özellikle 6 hakem uygulamasına geçildikten sonra hakemler üzerindeki baskının azalacağını düşünüyorum. Ben bu uygulamanın olumlu sonuçlar vereceğini düşünüyorum. Ceza sahası içinde fazladan bir hakemin daha bulunması pozisyonların daha iyi süzülmesini sağlayacaktır. Oyuncuların da ceza sahası içinde yapacakları birçok faulden kaçınmalarına neden olacaktır.”

“HALİS ÖZKAHYA VE FIRAT AYDINUS RAPORLARINA SAHADA ALGILADIKLARINI YAZDILAR”
Müftüoğlu sezonun ilk yarısında Halis Özkahya ve Fırat Aydınus’un verdikleri bazı kararların uzun süre konuşulması hakkında ise şu ifadeleri kullandı.

“İki hakem arkadaşımız da sahada algıladıklarını raporlarına yazdı. Hakemler için sahada algıladıkları önemlidir. İki hakem arkadaşım da doğru bir tavırla raporlarını yazdı. İkisinin de durumları şu anda çok iyi. Maçların ardından yoğun olarak aldıkları tepkileri unuttular. Bu durum yıllardır böyledir. Hatalı bir maç yönetmenizin ardından bir iki gün kötü geçer. Bir sonraki müsabakada hatalarımız unutup, o müsabakaya konsantre olmak zorundayız.”

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more