Reklamsız Sözcü

Psikolojik savaş!

İki kulübün birbirlerine yaptığı göndermeler gündemi tekrar belirleyecek.

android-time 12:34 28 Ocak 2013
Psikolojik savaş!
İki kulübün birbirlerine yaptığı göndermeler gündemi tekrar belirleyecek.

Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki ezeli rakibet saha dışına da yansıyor. Tarafların son aylarda karşı karşıya geldiği ve ince mesajlarla birbirlerine gönderme yaptığı son konu “Psikolojik üstünlük”

ALBAYRAK İLE BAŞLADI
İlk olarak Galatasaraylı yönetici Abdurrahim Albayrak 18 Aralık tarihinde Galatasaray – Fenerbahçe maçlarında skorları göz önüne alarak, “Ezeli rakibimizin bize karşı geçmişte bariz bir psikolojik üstünlüğü vardı. Bu durum tarih oldu. Arena'daki F.Bahçe galibiyeti önemliydi. Ben bu kadar heyecanlandığımı hatırlamıyorum” sözleri bu tartışmayı başlattı.

AZİZ YILDIRIM’IN CEVABI
Sporx’in haberine göre, Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilerden Şekip Mosturoğlu ise Aralık ayında FB TV’de katıldığı canlı yayında bu sözlere esprili bir dille cevap verdi, Mosturoğlu: “Abdurrahim_Albayrak psikolojik üstünlüğü kaybettiler diyor ama devre arası tıbbi müdahale geçiriyor. Nasıl kaybetmişiz?” diyerek tartışmayı alevlendirdi.

Aynı programda Aziz Yıldırım’ın Galatasaray camiasından yayılan “psikolojik üstünlük” tespiti için yaptığı yorum ise büyük ses getirdi, “Psikolojik üstünlüğün Galatasaray’a geçmesi için bizi 6-0 yenmeleri lazım…”

Hafta sonu Galatasaray ile Fenerbahçe arasında çeşitli branşlarda oynanan maçlar ve sarı-lacivertli takımda alınan galibiyetlerden sonra resmi internet sitesinden yapılan açıklama ise bu tartışmalara şu ana kadar yapılan en net göndermeydi. Konuya dikkat çekildi.

FENERBAHCE.ORG’DAN GÖNDERME
Fenerbahce.org’da “Fenerbahçemiz’den 5’te 5” başlığı ile yayınlanan haberde “Hafta sonu 3 ayrı branşta oynadığı 5 müsabakadan da galip ayrılan sporcularımızın, ezeli rekabette ne denli psikolojik bir üstünlüğü olduğunu bir kez daha gösterdi.” denildi.

AYSAL VE G.SARAYLI YÖNETİCİLER TRANSFER GÖNDERMESİ YAPACAK
İki takım arasındaki rekabet saha dışında son aylarda zirveye ulaşırken başkan Ünal Aysal’ın yakın çevresine psikolojik üstünlük konusunda transferi işaret ettiği ve “Wesley Sneijder, Didier Drogba. Psikolojik üstünlük?” dediği iddia edildi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more